Şahin: Adli Tıp'ı yıpratmamalıyız

Şahin: Adli Tıp'ı yıpratmamalıyız.9434
  • Giriş : 03.11.2008 / 21:25:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, yazar Hüseyin Üzmez'in yargılandığı davayla ilgili hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporuna ilişkin, ''Bir rapor sebebiyle Adli Tıp Kurumumuzu bu kadar karşımıza almayalım, yıpratmayalım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şahin, Show TV Ana Haber Bülteninde soruları yanıtladı.

Yazar Hüseyin Üzmez'in yargılandığı davayla ilgili hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporunu veren doktorlar hakkında inceleme başlatıldığının hatırlatılması üzerine de Şahin, tahliyenin ''kamuoyunu, özellikle anne ve babaları rahatsız ettiğini'' belirtti.

Rapor ile ilgili iddialar bulunduğunu anımsatan Şahin, kurumda görev yapan bilim insanlarının uzun süredir adli tıpta çalıştıklarını kaydetti.

Kurumun başkanlığını yapan kişinin 20 yılı aşkın süredir aynı kurumda görev yaptığını ifade eden Şahin, Kurum Başkanı'nın kendi alanında uzman olarak bilindiğini, 5-6 yıldır da Kurumun başkanlığını yaptığını anlattı.

Bakan Şahin, söz konusu raporla ilgili, ''Bir günde düzenlendi, mağdur kız bir kez görüldü'' şeklindeki iddialar üzerine inceleme başlatıldığını anımsattı.

Kurumun özellikle Avrupa'nın en saygın adli tıp kurumlarından biri olduğunu ifade eden Bakan Şahin, ''O nedenle bir rapor sebebiyle adli tıp kurumumuzu bu kadar karşımıza almayalım, yıpratmayalım. Çünkü gerçekten son derece önemli görevler, bilimsel çalışmalar yapıyorlar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*