Şahin: Beğenmesen de uyacaksın

Şahin: Beğenmesen de uyacaksın.9434
  • Giriş : 25.03.2009 / 11:53:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 12:06:11

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 'Beğensen de beğenmesen de uyacaksın' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Şahin, Antalya'daki yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani ile Serik ilçesine bağlı Belkıs beldesinde, belediye başkan adayı Hümmet Mert'in seçim bürosunu ziyaret etti.

Burada partililere seslenen Şahin, Belkıs'ın üç kilometrelik standardı yüksek bölünmüş yol ile imar planı sorunlarının çözümü için ilgili bakanlarla Bakanlar Kurulu'nda görüşeceğini dile getirdi. Beldede 120 örencinin taşımalı eğitimle Serik'e giderek öğrenim gördüğünü partililerden öğrenen Bakan Şahin, bu duruma üzüldüğünü, modern ve bilgisayar sınıfı bulunan yeni bir okulun yapımı için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile görüşeceğini bildirdi.

Şahin, yeni okul yapımı için hayırsever desteği beklediklerini de dile getirerek, partisinin belediye başkan adayı Hümmet Mert'e, ''Okul için hayırseverler de varsa, tut yakasından getir'' diyerek espri yaptı.

Beldeyi ziyaret eden turistlerin iyi ve olumlu izlenim edinmeleri gerektiğini, Belkıs'ın sorunlarının çözümü için kendisinin ve hükümetin de destek sağlayacağını ifade eden Şahin, ''Ülkemizi daha ileriye taşımak bizim işimiz. Belediyecilik de bizim işimiz. Belediyelerin kaynaklarını artırmak için çok önemli hizmetler yaptık. Buna devam edeceğiz'' dedi.

-YSK'NIN KAMUSAL ALAN KARARI-

Bir gazetecinin, YSK'nın ''kamusal alan'' kararıyla ilgisi sorusunu da yanıtlayan Bakan Şahin, Adalet Bakanı olarak ne YSK, ne de yargı ile karşı karşıya gelecek bir açıklama ve değerlendirmede bulunmayacağını söyledi.

Bakan Şahin, ''Yüksek seçim Kurulumuz bir karar vermiştir. Bu tartışılabilir. Beğenen olur, beğenmeyen olur. Doğru olup olmadığı konusunda da bir değerlendirme sunacak değilim. Yüksek seçim Kurulu'nun kararları kesindir. Uyulacaktır. Beğensen de, beğenmesen de uyacaksın'' diye konuştu.

-MUSTAFA BALBAY'IN TALEBİ-

Gazetecilerin Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile ilgili soruları üzerine de Bakan Şahin, ''Bu bir yargı sürecidir. Yargı, görevini yapacaktır. Yargı görevini yapıyor diye de hiç kimse rahatsız olmasın'' yanıtını verdi.

Balbay'ın yazılarını yazabilmek için cezaevi yönetimine yaptığı başvurunun Adalet Bakanlığı'na ulaştığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine de Bakan Şahin, şunları söyledi:

''Pazartesi Bakanlar Kurulu için Ankara'daydım. (Mustafa Balbay'ın müracaatı) benim önüme gelmedi. Seçimlerden sonra önüme gelirse bir bakarım, değerlendiririm. Biz her şeye yasal çerçevede bakıyoruz. Birçok vatandaşımız bize değişik nedenlerle başvurularda ve taleplerde bulunuyor. Biz de bunları yasa ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendiririz. Böyle bir müracaat olmuşsa, onu da aynı çerçevede değerlendirir, bakarız.''

Bir gazetecinin ''Mustafa Balbay'ın tecritte olduğu söyleniyor. Balbay tecritte midir?'' sorusuna da Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, şu yanıtı verdi:

''Bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla bizim cezaevlerinde, F tipi cezaevlerinde, tek kişilik, dört kişilik, sekiz kişilik koğuşlar var. Hangi koğuşta kaldığını bilmiyorum. Cezaevi yönetimiyle ilgili yönetmelikler var. Nerede kalacağı, hangi şartlarda kalacağı o yönetmelikte bellidir. Hiç kimseye bir haksızlık yapılmaz. Hiç kimseye bir ayrıcalık yapılmaz. Cezaevindeki tutuklu veya hükümlüler, bizim cezaevi yönetim anlayışımıza göre bizim misafirimizdir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*