Şahin: Biz de iyi haberler bekliyoruz

Şahin: Biz de iyi haberler bekliyoruz.12242
  • Giriş : 27.03.2009 / 12:08:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin bulunamamasından son derece üzgün olduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, yerel seçimler öncesi Antalya'daki gezilerine Kumluca'da devam ediyor. Kumluca'ya bağlı Beykonak beldesindeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret eden Bakan Şahin, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bakan Şahin, bir gazetecinin, ''Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesinde herhangi bir kasıt bulunup bulunmadığına'' ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

''Hayır, bize bu konuda bir şey ulaşmadı. Ancak Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı helikopterin düşmesiyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Başsavcılığımız herhangi bir talimat almaksızın bir takım ihtimaller varsa onları mutlaka değerlendirecektir. Kahramanmaraş Başsavcımız konuyu çok yakinen takip etmektedir.''

Helikopterin bulunamamasına ilişkin bir başka soruya da, konuyla ilgili birçok açıklamanın yapıldığı yanıtını veren Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O bölgedeki hava şartlarının son derece olumsuz olduğunu başta basın mensuplarımız bildiriyor, yetkililer de ifade ediyor. Yoğun bir sis var. Hala kar var. İki metreye yakın kar olduğu söyleniyor. Acaba bu helikopter düştü veya iniş yaptı da iniş yaparken uygun bir yer olmadığı için sürüklendi mi? Kar yağdığından dolayı üzerini kar kapladı da bundan dolayı mı bulunamıyor, birçok ihtimal var. Bugün sanıyorum hem karadan hem havadan arama devam edecek. Yani eldeki tüm imkanlar kullanılıyor. Son derece üzücü bir olayla karşı karşıyayız. Başta Genel Başkanımız olmak üzere birçok siyasi parti genel başkanı mitinglerini iptal etmek zorunda kaldı. Son derece üzgünüz, biz de oradan sizler gibi iyi haberler bekliyoruz.''

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Beykonak'taki seçim bürosu ziyaretinde, vatandaşlara seslenerek, AK Parti'nin doğuşunda belediyeciliğin olduğunu ifade etti. Şahin, kendi adaylarını seçmeleri halinde, kendilerinin de arkalarında olacağını ve adayın verdiği sözleri yerine getirmesinde ona yardımcı olacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*