Şahin: Devlet ticaretten elini çekmeli

  • Giriş : 29.06.2007 / 10:25:00
  • Güncelleme : 29.06.2007 / 10:41:37

Yatırımı artık özel sektör yapmalı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, dünyada devlet anlayışının değiştiğini belirterek, "Devlet artık tüccar değil ki yatırım yapsın. Devlet ticaretten elini çekmeli. Yatırımı artık özel sektör yapmalı" dedi.

Bazı toplantılara katılmak üzere Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Devlet Bakanı Şahin, öğretmenevinde köy muhtarları ile biraraya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Şahin, özel sektörün yatırımlarının artması gerektiğine dikkat çekti.

Özel sektörün önünün açılması gerektiğine işaret eden Bakan Şahin, "Özel sektörün sorunlarını çözmek ve Türkiye'yi yerli ve yabancı sermaye için yatırımın kolay yapıldığı bir ülke konumuna getirmek zorundayız. Çünkü nüfusumuz hızla artıyor. Bu artan nüfusa yeni iş alanları açmak için yatırıma ihtiyacımız var. Artık yatımı devlet yapmıyor. Devlet tüccar değil" diye konuştu.

Et ve Balık Kurumu, Sümerbank gibi elbise ve et üreten kurumların özelleştirildiğini aktaran Şahin, devletin yavaş yavaş ticaretten elini çektiğini ifade etti. Devletin yapmış olduğu yatırımları bundan sonra özel sektörün yapacağını kaydeden Şahin, yatırım yapanların işlerini kolaylaştıracaklarına işaret etti. Program sonunda Bakan Şahin, köy muhtarları ile hatıra fotografı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious