Şahin: Henüz mütabakat yok

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Bakan Şahin, 'Salı günü mali ve sosyal haklar konusunun ele alınacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümet adına toplu memur konfederasyonları ile yapılan toplu görüşmelere katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Salı günü devam edecek görüşmelerde memurların mali durumlarının ele alınacağını söyledi.

Görüşme sonrası Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ile birlikte basının karşısına çıkan Bakan Şahin, memurların Temmuz ayından itibaren verilecek yüzde 2.38 ek zam konusunda bir mutabakata varılamadığını belirterek, bu konunun daha sonra ele alınacağını söyledi. Şahin, bugünkü görüşmelerde iki adet ön çalışma grubu komisyonu kurulduğunu kaydetti. Bu komisyonların kısa sürede çalışmalarını tamamlayacağını ve 15 gün dolmadan hazırlayacakları raporları taraflara ileteceğini belirten Şahin, ''Bizde raporlar üzerinden değerlendirme yapacağız'' dedi.

Toplu görüşmelerin üçüncü oturumuna Salı günü saat 14.00'de devam edileceğini dile getiren Şahin, ''52 kamu kurum ve kuruluşu ile çeşitli konferadasyonlarının görüşlerini aldığımız Kamu Personeli Kanun Taslağı üzerinde yeni bir çalışma yaptık. Bu çalışmayı salı günü konferadasyonlara vereceğiz. Bu taslağın Bakanlar Kurulu'nda görüşülerek Meclis'e sevk edilmesinide istiyoruz'' şeklinde konuştu. Şahin, görüşmelerde 2007 için kamu görevlilerine verilecek mali ve sosyal haklar konusunun ele alınacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious