Şahin: 'İktidarın kondüsyonu yerinde'

  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 2007 yılının istikrarın daha da perçinleştiği bir yıl olacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti iktidarının kondüsyonunun yerinde olduğunu ifade eden Şahin, "Türk demokrasisini kendileri gibi 'tekaüd demokrasisi' haline getiremeyecekler" dedi.
AK Parti Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaşan Mehmet Ali Şahin, burda partililere hitaben bir konuşma yaptı. AK Parti'deki bayramlaşmaya, Şahin'in yanı sıra TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç ve milletvekilleri katıldı. Kurban Bayramı ile girilen 2007 yılının hem Türk insanı, hem de tüm dünya için bayram sevinci ve coşkusuyla geçmesini dileyen Mehmet Ali Şahin, iktidarın 2006 yılının muhasebesi ve 2007 yılı hedefleri hakkında bilgi verdi. "2007 yılı Türkiye'de istikrarın daha da perçinleştiği bir yıl olacaktır" diyen Şahin, önümüzdeki yıl 'Genel seçimler 5 yılda bir yapılır' şeklindeki Anayasa hükünün ilk kez uygulanacağını vurguladı.

3 Kasım 2002 seçimleriyle yakalanan istikrarı 2007'de de devam ettireceklerini dile getiren Şahin, "Bu istikrar Türkiye'nin kısa, orta ve uzun vadeli geleceği için çok önemlidir. Bir ülkede siyasi istikrar olmayınca ekonomik istikrar da olmaz. Ekonomik istikrar olmayınca da hiçbir sorun çözülemez. Düğümlerin üzerine yeni düğümler atılır. Problemler üzerine yeni problemler eklenir. Dolayısıyla soluğu yetmeyenler, kondüsyonu kafi gelmeyenler, nefesi yetmelenler bunu anlayamazlar. Ama AK Parti iktidarı olarak nefesimiz sağlamdır, kondüsyonumuz yerindedir" şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Şahin, 2007 yılında demokrasi ve hukukun üstünlüğü anlayışını sürdüreceklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "Türkiye'de birtakım suni rejim sorunları çıkarmak suretiyle, Türkiye'de bir bardak suda fırtına koparmak isteyenler, amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türk demokrasisini kendileri gibi 'tekaüd demokrasisi' haline getiremeyecekler. Türkiye'nin genç demokrasisi, güçlenerek devam edecektir."

2007'de Türkiye'deki istikrarın daha da güçleneceğini tekrarlayan Şahin, ekonomiyi büyütme, ekonomiyi düzeltme ve vatandaşın refah seviyesini yükseltme çabalarının devam edeceğini bildirdi.

AK Parti iktidarının icraatları hakkında bilgi veren Şahin, bundan böyle TC kimlim numarasının tüm idari işlerde kullanılacağını, sokağa çıkma yasağının sona erdiğini, oy kullanırken parmak boyanması uygulamasına son verildiğini kaydetti. Türk ekonomisinin 20 çeyrektir büyüdüğünü, en çok büyünen sektörün ise inşaat sektörü olduğunu dile getiren Şahin, inşaat sektörünün beraberinde pek çok sektörü canlandırdığını kaydetti. İkinci en çok gelişen sektörün sanayi sektörü olduğunu vurgulayan Şahin, bu sayede 323 bin kişinin iş imkanına kavuştuğunu söyledi.

İktidar olarak 7 bin kilometre duble yol yaptıklarını, 2007 yılında bin 500 kilometre yeni duble yol yapmayı amaçladıklarını bildiren Şahin, duble yollarda kaza oranın yüzde 64 azaldığını belirtti. Şahin, 2008 yılı sonuna kadar tüm illere doğalgaz getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious