Şahin ile Başbuğ neler konuştu?

Şahin ile Başbuğ neler konuştu?.12940
  • Giriş : 12.03.2009 / 14:19:00

Şahin, Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ile görüşmesinin ardından bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmenin nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleştiğini ifade ederek, “Orgeneral Başbuğ ile futboldan tutun da değişik alanlara kadar iki kurul üyesi arkadaş olarak konuştuk” dedi. Şahin, Adalet Bakanlığı Gazi Ek Binası'nda düzenlenen “Denetimli Serbestlik Altındaki Çocuklar ve Mağdurlar” konulu uluslararası konferansın açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmeye ilişkin bir soru üzerine, Şahin, “görüşmeye son yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında karar verdiklerini ve tamamen nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleştiğini” söyledi.

Şahin, “Orgeneral Başbuğ ile futboldan tutun da değişik alanlara kadar, iki kurul üyesi arkadaş olarak konuştuk. Konuşmamız tamamen arkadaşlık çerçevesinde cereyan etti” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, “Kürt sorunuyla ilgili yeni gelişmeler olacağı” yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hangi maksatla o cümleyi söylediğini ben bilemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını genişletmek gibi bir görevle yükümle değilim” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*