Şahin: Kimse hariçten gazel okumasın

Şahin: Kimse hariçten gazel okumasın.12530
  • Giriş : 21.01.2009 / 14:40:00
  • Güncelleme : 21.01.2009 / 14:44:24

Adalet Bakanı Şahin, ''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili TBMM'de komisyon kurulması isteğine ilişkin ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili TBMM'de komisyon kurulması isteğine ilişkin ''Lütfen kimse hariçten gazel okumasın, yargının işine karışmasın. Herkes kendi işine baksın'' dedi.

Şahin, Hollanda Adalet Bakanı'nın davetlisi olarak bu ülkeye yapacağı ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Şahin, bir gazetecinin ''Sayın Baykal, Ergenekon Soruşturması konusunda TBMM'de bir komisyon kurulmasını istedi. Bu konudaki düşünceniz nedir?'' şeklindeki sorusu üzerine şunları kaydetti:

''Yargıya intikal etmiş konularda yasama organında görüşme yapılamaz. Anayasa'nın 138. maddesi okunduğunda böyle bir çalışmaya hiç ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Bahsettiğiniz dava şu anda yargının elindedir. Nitekim yargılaması ve soruşturması devam ediyor. Her zaman tekrarladığım bir cümleyi bu soru üzerine de tekrarlamak durumundayım. Türkiye yargısı, hakimlerimiz ve savcılarımız kendilerine yasaların verdiği sınırlar içerisinde görevlerini büyük bir titizlik içinde yerine getiriyor. Lütfen kimse hariçten gazel okumasın, yargının işine karışmasın. Yargı ve yargılama işini yapan hakim ve savcılarımız ne yaptıklarını biliyor, ne yapacaklarını biliyor. Herkes kendi işine baksın.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*