Şahin kurtarılan askere neden sevinmediğini açıkladı

  • Giriş : 07.11.2007 / 08:49:00

Bakan Şahin'den kayıp askerlerle ilgili sözlerine açıklama geldi: 'Halkın duygularına tercüman oldum'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 8 askerin serbest bırakılmasına sevinemediğine ilişkin açıklamasının toplumun duygularını yansıttığını söyledi.

"Bundan rahatsızlık duydum. Zorla kaçırılmış olsalar bile PKK kampında kalmaları, askerlerimizin terör örgütünün yayın organına yaptığı açıklamalar, kamu vicdanını rahatsız etmiştir. O askerlerimiz diğer arkadaşları gibi topraklarımızı savunurken canlarını feda edebilmeliydiler. Halkımız böyle düşünüyor." dedi.

Bakan Şahin, Samanyolu Haber TV'de yayınlanan 'Siyaset Sahnesi' programında teslim edilen askerlere ilişkin soruları cevapladı. Askerlerin serbest bırakılmasından sonra yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Bakan Şahin, söylediklerinin kişisel bir düşüncesi olduğunu ve bunu kamuoyuyla paylaştığını belirtti. Silahlı kuvvetlerin terörle mücadeledeki başarısını her zaman takdir ettiğini belirten Şahin, "Bundan sonra da takdir edeceğim. Ama bir iki kişinin görevini layıkıyla yerine getirmemiş olmasıyla yaşadığımız sorunu eleştirmeyi de kimse yadırgamasın." dedi. Şahin, "Askerlerin teslim edilmesinden bir partinin rant elde etme girişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna hükümet sözcüsü Cemil Çiçek'in 'suçüstü yakalandılar 'değerlendirmesine katılıyorum şeklinde cevap verdi. Bakan Şahin, askerlerin teslim alınmasında hazır bulunan DTP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açılmasına ilişkin, 'yasalar gerektiriyorsa bu milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılabileceği' görüşünü dile getirdi.

Programda Türkiye'nin terörle mücadeledeki son durumunu ve Anayasa Değişikliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Şahin 301. madde ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious