Şahin'den derbi yorumu

Şahin'den derbi yorumu.10447
  • Giriş : 23.04.2008 / 13:45:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak, '''Maçın yüzde 60 beraberlikle sonuçlanacağını düşünüyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şahin, gazetecilerin Galatayaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili sorusunu yanıtladı. Derbinin bu sezonun en önemli maçı olduğunu söyleyen Şahin, ''Çünkü bu maçın sonucu, aşağı yukarı şampiyonun da kim olacağını büyük ölçüde gösterecek'' dedi. Şahin, maçta Galasaray'ın seyirci avantajı olduğunu, ancak bu tür derbi maçlarda bu avantajların çok az rolü olduğunu bir spor seyircisi olarak bildiğini anlattı.

Bakan Şahin, şöyle konuştu:

''Aslında Sivasspor da, bana göre potadadır. Bu maçın sonucuna göre, Sivasspor'un da Galatasaray karşısına bir şampiyonluk düşüncesi ile çıkabileceğini düşünüyorum. O bakımdan, şampiyonluğun üç tane adayı var: Fenerbahçe, Galatasaray ve Sivasspor.

Maçlar oynanıp, 90 dakikanın sonunda düdük çalana kadar kimin şampiyon olacağı pek belli olmaz ama ben bu maçın yüzde 60 beraberlikle sonuçlanacağını düşünüyorum. Skor tahminim, beraberlik. Anadolu'dan bir şampiyon çıkmasını arzu ediyorum.''

Şahin, Galatasaray futbolcusu Hakan Şükür'ün ''kutlu doğum haftasına yakışır bir derbi olsun'' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, Hakan Şükür'ün bunu iyi niyetle söylediğini düşündüğünü belirtti. Şahin, ''Tabii dini duygularımızın spor etkinliklerine karışmaması gerekir. Ama bu amaçla da söylediği kanaatinde değilim. Hakan Şükür herhalde, 'dostluğun, kardeşliğin, centilmenliğin öne çıkacağı bir maç olsun' temennisinde bulunmuştur, kastı da odur'' diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious