Şahin'den 'İmralı'da cep telefonu' iddiasına yanıt

Şahin'den 'İmralı'da cep telefonu' iddiasına yanıt.13791
  • Giriş : 15.06.2008 / 14:56:00

Öcalan’a verilmek üzere iki cep telefonunun yakalandığı iddiaları yalanlandı. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin’in soru önergesine şu cevabı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin’in soru önergesine verdiği yanıtta, İmralı’da hükümlü bulunan Abdullah Öcalan’a verilmek üzere iki cep telefonunun yakalandığı iddialarını yalanladı. Öcalan’a verilmek üzere iki adet cep telefonunun yakalandığı ve buna teşebbüs eden kişinin görevinden alındığı şeklindeki iddia ile ilgili olarak herhangi bir bilginin bulunmadığını kaydeden Bakan Şahin, gazete ve internet sitelerinde çıkan Öcalan haberleri nedeniyle toplam 90 kez suç duyurusunda bulunulduğunu da bildirdi.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin’in PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’a yönelik soru önergesini yanıtladı. Çirkin, önergede “Abdullah Öcalan 21 Mart’ta avukatları ile görüşme yapmış mıdır? Abdullah Öcalan’a verilmek üzere iki adet cep telefonu yakalandığı ve bu kişinin görevden alındığı iddiası doğru mudur?”sorularını yöneltti. Bakan Şahin ise Öcalan’ın 21 Mart’ta avukatları ile görüştüğünü belirtirken “söz konusu kişiye verilmek üzere iki adet cep telefonunun yakalandığı ve buna teşebbüs eden kişinin görevinden alındığı şeklindeki iddia ile ilgili olarak herhangi bir bilginin bulunmadığı”nı söyledi. Bakan Şahin, Öcalan haberleri nedeniyle yapılan suç duyuruları hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Bakanlığımız Ceza İşleri Genel Müdürlüğü basın bürosunun verilerine göre, 1 Ocak 2007 ila 22 Nisan 2008 tarihleri arasında söz konusu kişiyle ilgili terör örgütü hakkında, propaganda yapan, bir gazeteye ilişkin 4 adet, bir gazeteye ilişkin 55 adet, bir gazeteye ilişkin 15 adet ve internet sitelerinde çıkan yayınlara ilişkin 16 adet suç duyurusu yetkili cumhuriyet başsavcılıklarına bildirilmiştir. Bakanlığımız Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nde söz konusu hükümlünün avukatları hakkında görevlerinden dolayı soruşturmaların bulunduğu kayıtlarımızın tetkikinden anlaşılmıştır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious