Şahin'e 'Yılın en iyi başkanı ödülü' verildi

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Siyaset Dergisi okuyucuları tarafından 'yılın en iyi büyükşehir belediye başkanı' seçilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e ödülünü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sunuculuğunu Seray Server ile Ziya Kürküt'ün yaptığı törene Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un yanı sıra siyaset, iş, spor ve sanat dünyasının tanınmış simaları katıldı.


"Yılın Bakanları"


Törende ilk olarak 'yılın bakanı' seçilen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'a ödüllerini Siyaset Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Gül Kılıçarslan verdi.

Kılıçarslan, ünlü filozof Eflatun'un 'Siyasetle ilgilenmeyenler bu ilgisizliklerinin cezasını kendilerinden daha yeteneksiz kişiler tarafından yönetilmekle çekerler' sözünü hatırlatırken, "Sizler iyisiniz. Bizim şimdilik siyasete girmemize gerek yok" şeklinde espri yaptı.

Sunucu Ziya Kürküt, 'Yılın en iyi büyükşehir belediye başkanı' ödülünü, "2 yıl içinde Bursa'nın çehresini değiştiren bir başkan. Yılın en iyi büyükşehir belediye başkanı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin" anonsuyla açıklarken, Başkan Şahin ödülünü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in elinden aldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, göreve geldikleri günden bu yana gerek vatandaşların teşekkürü, gerekse çeşitli kuruluşların verdiği bu ödüllerinin kendisine çektiği bütün sıkıntı ve yorgunlukları unutturduğunu söyledi.

Başkan Şahin, ardı ardına gelen ödüllerin Bursa'nın adım adım marka şehir olduğunun habercisi olduğunu belirterek, "Hedefimiz Bursa'yı, Paris ve Londra gibi dünyada marka bir kent yapmak. Bunun için Bursa'mızın ihtiyacı olan bütün sorunlarına bir bir çözüm üretiyoruz. 2 yıl içinde yaptıklarımız yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlıyor. Bursa'da her yeni gün dünden daha güzel olacak" dedi.

Başkan Şahin ayrıca teşekkür ve ödüllerin kendilerini rehavete götürmek yerine, çalışma azimlerini daha da artırdığını söyledi. Başkan Şahin'i törene katılan bakanlar tek tek tebrik etti. Başkan Şahin, bakanlardan Mehmet Ali Şahin, Abdülkadir Aksu ve Atilla Koç'la özel olarak ta görüşürken, planladıkları yatırımlar hakkında bilgi verip, destelerini istedi.

Gecede, dünyanın en çok sac işleme makinesi üreten ve ürettiği makineleri dünyanın 60'dan fazla ülkesine ihraç eden Durmazlar Makine'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz da 'Yılın sanayicisi' seçildi. Durmaz'ın ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu verdi.

'Yılın en iyileri ödüllerinde' İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi, TGRT Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal, kendi branşlarında ödüle layık görüldü. TRT 'Yılın Kanalı', ATV 'Yılın Haber Merkezi', Haldun Dormen 'Yılın Tiyatrocusu' ve Fenerbahçe Kaptanı Ümit Özat'a 'Yılın Futbolcusu' ödülleri verildi.

Proğramda, magazin dünyasının en iyileri seçilen sanatçı ve şarkıcıları da ödüllendirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious