Sahnede boğazını kesti, ölümden döndü

Sahnede boğazını kesti, ölümden döndü.11433
  • Giriş : 11.12.2008 / 22:40:00

Ünlü aktör Daniel Hoevels kör bıçak yerinde gerçek bıçak kullanınca ölümden döndü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avusturya'da bir tiyatrocu, sahnede rolü gereği kendi boğazını keserken yanlışlıkla gerçek bıçak kullanınca, ölümden kıl payı kurtuldu.

Başkent Viyana'nın Burgtheater tiyatrosundaki talihsiz olayda, Daniel Hoevels isimli aktör, kör sahne bıçağı yerine gerçek bıçakla boğazını kesince kanlar içinde yere yığıldı.

Şans eseri şah damarını kesmeyen aktör boğazındaki derin kesikle acilen hastaneye kaldırılırken, polis de olayın bir kaza mı yoksa oyuncuya yönelik bir saldırı mı olduğunu belirlemek için soruşturma başlattı.

30 yaşındaki Hoevels'e ilk müdahaleyi yapan doktor Österreich gazetesine açıklamasında, "Eğer oyuncu bıçağı biraz daha bastırsaydı veya damarı kesseydi, büyük olasılıkla kan kaybından sahnede ölürdü" dedi.

Friedrich Schiller'in Mary Stuart adlı oyunu sırasında meydana gelen ve Hoevels'ın intiharı canlandırdığı gerçek yaşam dramının ardından, oyuncunun kanlar içinde yere yığılmasını izleyici özel efekt sandı ve çılgınca alkışladı. Seyirciler bir şeylerin ters gittiğini aktör sahneden apar topar hastaneye götürüldüğünde anladı.

Bıçağın yakınlardaki bir mağazadan alındığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*