Sahnenin yıldızıydı şimdi cezaevinde

Sahnenin yıldızıydı şimdi cezaevinde.12528
  • Giriş : 28.06.2008 / 23:41:00

İstanbul ve Bursa'daki “tehdit” ve “gasp” olaylarına ilişkin yargılanan ve aralarında “Komedi Dans Üçlüsü” mensuplarından Ali Gözen ile kardeşlerinin de bulunduğu 14 sanık, 1 yıl 15 gün ile 43 yıl 4 ay arasında değişen

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ali Gözen ile kardeşleri Mücahit ve Kemal Gözen'in yanı sıra Mehmet Albayrak, Ergün Görgün ve Mustafa Gezer ile tutuksuz sanık Kamil Öztaş katıldı.

Son sözü sorulan Mücahit Gözen, kimseyi tehdit etmediğini ileri sürerek, suçsuz olduğunu savundu.

Ali Gözen de 24 aydır neden tutuklu olduğunu bilmediğini ve ailesinin de perişan olduğunu belirterek, tahliye talebinde bulundu.

Mustafa Gezer ise kimseyi darp etmediğini, kimsenin de kendisini azmettirmediğini belirterek, adalet istediğini belirtti.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını söylediler.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Ali Gözen'in de aralarında bulunduğu bazı sanıkların, iki ayrı ilköğretim okulunun servis şoförleri ve sorumlularını tehdit ederek, kendi minibüslerini servise aldırmak istediklerini belirtti.

Aralarında Mücahit Gözen ile Mustafa Gezer'in bulunduğu 6 sanığın, müşteki Mahmut Ahıskalı'yı, bir arsa üzerindeki haczi kaldırtması, aksi takdirde kendilerine 25 bin dolar ödemesi için gasp amaçlı tehdit ettikleri ifade edilen kararda, sanıklardan Yılmaz Söğütlüoğlu'nun da müşteki Ünal Yanar'dan 1 milyon dolar almak için Mücahit Gözen'i aracı kıldığı kaydedildi.

Kararda, Mücahit Gözen ile Ali Gözen, Kemal Gözen ve Mustafa Gezer'in, müşteki-sanık Mehmet Sadık Karamanoğlu'nu 13 Kasım 2005'te silah zoruyla kaçırmaya teşebbüs ettikleri belirtildi.

ALDIKLARI CEZALAR

Sanıklardan Mücahit Gözen'i “suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek”, “gasp”, “tehdit” ve “silahla adam kaçırmaya teşebbüs etmek” suçlarından 43 yıl 4 ay hapse çarptıran mahkeme heyeti, kardeşi Ali Gözen'e de “suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak”, “tehdit” ve “adam kaçırmaya teşebbüs etmek” suçlarından 28 yıl 11,5 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, benzer suçlardan dolayı çeşitli nedenlerle cezalarında artırım ya da indirim yaptığı diğer sanıklardan Mehmet Albayrak'ı 29 yıl 4,5 ay, Kemal Gözen'i 20 yıl 2,5 ay, Mehmet Sadık Karamanoğlu'nu 12,5 yıl, Mustafa Gezer'i 11 yıl 5,5 ay, Ergün Görgün'ü 11 yıl 10,5 ay, Sefa Şahin'i 11 yıl 15 gün, Mine Fidan'ı 11 yıl 15 gün, Yılmaz Söğütlüoğlu'nu 6 yıl 15 gün, Kamil Öztaş'ı 1 yıl 1 ay 10 gün, Murat Gözen, Tahsin Sancaktar ve Okan Polat'ı da 1 yıl 15'er gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme ayrıca, Ali, Mücahit ve Kemal Gözen kardeşler ile Mehmet Albayrak, Ergün Görgün ve Mustafa Gezer'in tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious