Sahneyi tanıyan makine

Sahneyi tanıyan makine.10666
  • Giriş : 13.02.2008 / 16:18:00

Sony’den Sahne Tanıma Özelliği’ne Sahip İlk Cyber-shot! Çözünürlük oranı baş döndürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sony’nin, doğru fotoğraf makinesi ayarlarının seçimi için tahminde bulunan “Sahne Tanıma” özelliğine sahip ilk Cyber-shot modeli T300, sıra dışı dikey formatlı tasarımı, 10,1 efektif megapiksel çözünürlüğü, Yüz Tanıma (Face Detection) ve “Bulanıklığa Karşı İkili Çözüm” teknolojileri ile dijital fotoğrafçılığa yeni bir anlayış getiriyor

Sony’nin dijital fotoğrafçılıkta performansı ve stil sahibi yapısı ile fark yaratacak olan yeni Cyber-shot modeli T300, gümüş, siyah ve kırmızı renk seçenekleri, ince yapılı hatları ve cesur dikey formatlı tasarımı ile diğer fotoğraf makineleri arasından sıyrılıyor. Yeni T300 nefes kesen tasarımın ardında kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla karşılayan Sony teknolojisini içeriyor.

T300’ün mükemmel görüntü kalitesi ve yüksek hassasiyeti Sony’nin geliştirdiği BIONZ görüntü işlemcisi tarafından sağlanıyor. BIONZ görüntü işlemcisi, otomatik odaklamanın hızını, doğruluğunu, pozlama kontrolünü, beyaz dengeyi, renk ayarını ve diğer fonksiyonları geliştiriyor.

Yeni T300 sahip olduğu “Bulanıklığa Karşı İkili Çözüm Teknolojisi” ile Super SteadyShot (Optik Görüntü Sabitleyici) ve ISO 3200 son derece yüksek hassasiyet’i birleştirerek, iç mekanlarda ya da zorlu, ışığın yetersiz olduğu koşullar altında, flaşsız daha net fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

T300’ün BIONZ işlemcisi ayrıca Dinamik Aralık Geliştirici (DRO) özelliğini de çalıştırarak özellikle yüksek ve düşük ışıklı ayrıntıların kaybolma riski olan arkadan ışık alan sahnelerde her fotoğrafı dengeli ve doğal görünen sonuçlar için analiz ederek pozlama ve kontrastı en mükemmel şekilde ayarlıyor. Yeni DRO Plus modu fotoğrafın her bölümünü ayrı işleyerek, en zor sahnelerde bile daha da gerçekçi, dengelenmiş pozlamalar sağlıyor.

Yeni Cyber-shot T300, Yüz Tanıma Teknolojisi (Face Detection) sayesinde çocuklar ile yetişkinleri otomatik olarak ayırt ediyor, daha güzel portreler için pozlamayı, cilt tonunu ve kırmızı göz azaltmayı otomatik olarak ayarlıyor. Fotoğraf çekmenin keyfini zenginleştiren Gülümseme Deklaşörü (Smile Shutter) fonksiyonu ise deklanşörü tetiklemeden önce kişilerin gülümsemesini bekliyor. Böylece sevdiklerinizin gülümsemelerini hiç kaçırmamanızı sağlıyor. Smile Shutter fonksiyonu, Yüz Tanıma Teknolojisi ile birlikte kullanıldığında, fotoğraf makinesi bir çocuk ya da yetişkinin gülümsemesini algılıyor ve otomatik olarak fotoğraflıyor.

Sony tarafından geliştirilen ve genel çekim durumları aralığında doğru fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak seçen Sahne Tanıma özelliği ilk defa T300’de kullanılıyor. Bu özellik sayesinde fotoğraf makineniz, biri standart otomatik ayarlar ile diğeri optimize edilmiş ayarlar ile olmak üzere iki çekim yapıyor. Size de en çok hoşunuza gideni seçmek kalıyor.

T300’ün 3,5inç’lik Clear Photo LCD Plus dokunmatik ekranı, 230.000 nokta gibi son derece yüksek çözünürlüğü ile fotoğraflarınızı en iyi şekilde paylaşmanıza olanak tanıyor. Cihazda yüksek kaliteli bir Carl Zeiss Vario-Tessar objektif yer alıyor ve 5x’lik güçlü bir zoom aralığı olan lens, uzaktaki nesneleri mükemmel bir netlikte fotoğraflamayı sağlıyor.

Yeni T300 ile fotoğraf çekmek kadar fotoğrafları yönetmek de kolaylaşıyor. Yeni “tarih görüntüleme” (Date View) modu çekimlerinizi ekran takvimi üstünde küçük resimler olarak gösterirken, “sık kullanılanlar” (Favourites) modu yalnızca seçtiğiniz resimleri gösteriyor. Modelin “yüzlere göre filtreleme” (Filter by Faces) özelliği ise çocukları, bebekleri ve gülümsemeleri içeren fotoğrafları otomatik olarak sınıflandırıyor.

T300, fotoğraflarınızı müzik eşliğinde slayt gösterileri ile paylaşma imkanı tanıyor. T300, herhangi bir PhotoTV HD uyumlu BRAVIA LCD TV ya da HD Ready televizyona bağlandığında* harika ayrıntılara ve gerçekliğe sahip Full HD görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca 16:9 yüksek çözünürlük modunda çekim yapıldığında HD televizyonlar gibi aynı en-boy oranındaki ekranlarda güzel görüntüler oluşturulmasını kolaylaştırıyor.

Yeni Cyber-shot T300 Mart 2008’den itibaren satışla sunulacak.

Teknik Özellikler:
Cyber-shot T300 Teknik Özellikleri
• 10,1 efektif megapiksel
• Carl Zeiss 5x optik zoom’lu lens
• 3,5 inçlik 230.000 noktalı Clear Photo LCD plus dokunmatik ekran
• Smile Shutter ve Yüz Tanıma özelliğini çalıştıran BIONZ işlemci
• Sahne Tanıma özelliği
• Optik Görüntü Sabitleyici (Super SteadyShot)
• HD Çıkış
• Üç renk seçeneği: Gümüş, Siyah ve Kırmızı

*İsteğe bağlı çıkış adaptörü kablosu gerektirir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious