Sahte belediyecilere dikkat!

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Mersin'in Tarsus İlçe Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaşları sahte belediye memurlarına karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkan Kocamaz, yaptığı açıklamada, geçen yıllarda vatandaşlardan kendisini belediyede memur veya zabıta görevlisiyim diye tanıtarak menfaat sağlayan kişilere rastlandığına dikkat çekerek yapılan ihbarlar sonucu sahte memurların yakalandığını belirtti.

Kocamaz, "Bazı kişiler belediye personeli kılığında, bazı kişiler kendilerini herhangi bir kurumun temsilcisi olarak tanıtıp, çeşitli yalanlar söyleyerek tespit için geldiklerini belirtip vatandaşlarımızı kandırarak menfaat sağlamaya çalışmaktadırlar. Vatandaşlarımızdan, resmi kıyafetli zabıta memuru, sivil giyimli memur da olsa para isteyen, ya da yapılması gereken bir işi halledeceğini söyleyerek menfaat sağlamaya çalışan kişileri vakit geçirilmeden polise yada belediyeye bildirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Tarsus Belediyesinde herkesin resmi statüler içinde kendi işini kendisinin takip edebileceği bir ortam bulunduğunu da hatırlatan Kocamaz, "Vatandaşlarımız hiçbir konuda aracıya gerek olmadan işlerini belediyemizde yaptırabilir. Hatta okur yazar olmayanlara dahi belediye personelimiz dilekçe yazma ve diğer konularda yardımcı olmaktadır" dedi.

Vatandaşlardan gelen kişilerden kimlik sormalarını isteyen Kocamaz şunları kaydetti: "Esnaf olsun, konutlarda olsun kapınıza gelen ve tanımadığınız kişilere önce, tanıtım yada mesleki kimlik belgesi sorun. Aksi halde başınız ağrıyabilir. Sonra kimseyi sorumlu tutamazsınız. Bu tür olaylarla karşılaştığınızda 155 Polis İmdat, 153 Zabıta veya 613 36 88 nolu telefonları arayarak yardım isteyin."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious