Sahte belgeyle tahliye oldular

Sahte belgeyle tahliye oldular.9961
  • Giriş : 30.01.2009 / 21:39:00

2 sanığın, patates mühürlü sahte tahliye yazısıyla cezaevinden salıverilmeleriyle ilgili davaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'da uyuşturucu kaçakçılığı suçundan yargılanan 2 sanığın, patates mühürlü sahte tahliye yazısıyla cezaevinden salıverilmeleriyle ilgili davaya başlandı.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu zabıt katibi K.B. ve belgede parmak izi bulunan E.K. ile tutuksuz yargılanan cezaevi ikinci müdürü M.Z. ve aralarında infaz koruma baş memurları M.Y. ile V.A'nın da bulunduğu 5 sanık katıldı.

Duruşmada ilk savunmalarını yapan tutuklu sanıklar, iddianamede yer alan atılı suçlamaları kabul etmeyerek, tahliye talebinde bulundu.

Verdiği kısa bir aranın ardından tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklu bulunan Y.B. ve M.B'nin patates mühürlü sahte tahliye yazısıyla serbest kalmalarını sağladıkları gerekçesiyle sanıklar hakkında, 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*