Sahte dişçiye 7 yıl hapis

Sahte dişçiye 7 yıl hapis  .11766
  • Giriş : 16.03.2008 / 17:40:00
  • Güncelleme : 16.03.2008 / 17:45:08

Antalya'nın Manavgat ilçesinde başka bir diş hekimi adına muayenehane açarak hasta kabul ettiği belirlenen ve suçüstü yakalanan sahte diş hekimi 7 yıl hapis, 4 bin YTL para cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Rukselen Selek, odaya yapılan bir ihbar üzerine Manavgat'ta sahte diş hekimi Şükrü Yıldırım'ın kullandığı muayenehaneye savcılık yetkilileriyle baskın düzenlediklerini bildirdi.

Baskının, Yıldırım'ın bir hastanın ağzında işlem yaptığı sırada yapıldığını belirten Selek, kapısında ''Diş Hekimi Sibel Kavaklı'' yazılı tabela bulunan muayenehanedeki cihazlara el konulduğunu, Yıldırım'ın gözaltına alındığını kaydetti.

Rukselen Selek, daha önce çaycılık yaptığı öğrenilen Şükrü Yıldırım'ın mahkemeye sevk edildiğini, geçen yıl aralık ayında Manavgat 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nin sanık hakkında ''1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'a muhalefet'' suçundan 7 yıl hapis, 4 bin YTL para cezası verdiğini bildirdi.

Selek, Şükrü Yıldırım ile ilgili ihbarın Yıldırım'ın yanında çalışan ve sahte diş hekimi olduğunu fark eden diş hekimi Sibel Kavaklı tarafından yapıldığını ifade etti.

Yıldırım'ın daha önce de aynı suçtan bir kez yakalandığını ifade eden Rukselen Selek, ''Bu kişi zaten bildiğimiz bir isimdi. Hakkında işlem yapabilmemiz için hasta ağzında çalışırken yakalamamız lazımdı. Sonunda bu kişiyi çalışırken yakalayabildik'' diye konuştu.

Denetimli serbestlik tedbiri uygulanan Şükrü Yıldırım'a 14 Eylül 2005 tarihinde Manavgat 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından aynı suçtan 1 yıl hapis cezası verildiği ve cezanın ertelendiğini öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious