Sahte doktor suçüstü yakalandı

Sahte doktor suçüstü yakalandı.8647
  • Giriş : 24.09.2008 / 18:14:00

Erzincan Devlet Hastanesi'nde kendisini tıp öğrencisini olarak tanıtan ve doktorluk yapmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre; Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü 4. sınıf öğrencisi iken 30 Nisan 2004 tarihinde evrakta sahtecilik suçundan okuldan atılan C.S. (32), Erzincan Devlet Hastanesi'nde doktorluk yapmaya kalktı. Öğrenim gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi'nde 2004 yılında hastalarla ilgili tutulması gereken evrak üzerinde sahtecilik yapan ve üniversite doktorlarının şikayetci olması üzerine mahkemeye sevk edilen C.S., okuldan atılmış ve çıkarıldığı mahkeme kararınca 5 yıl içerisinde bir daha suç işlemek kaydıyla serbest bırakılmıştı.

Gümüşhane'nin Şiran nüfusuna kayıtlı olan C.S., Erzincan'da bir dükkanda alışveriş yaptığı esnada M.Ş. isimli vatandaşın nefes darlığı hastalığı çektiğini gördü. ''Ben doktorum gel seni hastaneye götüreyim'' diyen C.S., vatandaşı Erzincan Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'ne yatırdı. Göğüs Hastalıkları Uzmanı doktor F.Ö.'ye öğrenci kimlik kartını gösteren C.S., 'yanınızda gezebilir miyim?' diyerek hastanede giydiği doktor kıyafeti ile gezmeye başladı.

HEMŞİRE TANIDI

Erzincan Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde hemşire olarak görev yapan ve Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde bir süre önce hemşirelik yapan A.F.K., acil serviste gezen C.S.'yi tanıdı. Hemşirenin 'Sen Kelkit'te pazarlarda seyyar satıcılık yapmıyor muydun, burda ne işin var?' demesi üzerine, C.S. kaçmaya başladı. Hastane görevlileri sahte doktoru yakalayarak hastane polisine teslim etti.

Çarşı Polis Merkezi'ne götürülen sahte doktor C.S., "Ben öğrenciyim. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyorum." dedi. C.S., polis merkezinde alınan ifadesinin ardından 'Ünvan gaspından' işlem yapılarak serbest bırakıldı.
Erzincan Devlet Hastanesi'nde sahte doktor olarak yakalanan C.S.'nin ilk işi olmadığı öğrenildi. C.S.'nin 3 -4 ay önce Gümüşhane Kelkit Devlet Hastanesi'nde kendisini doktor olarak tanıttığı, muayene ettiği hastaların cep telefonunu alarak, 'Hocamı arayacağım' deyip kaçmaya çalışırken yakalandığı ve hakkında kapkaçtan işlem yapıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*