Sahte emekliliğine '27 tutuklama'

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Paravan" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 36 kişiden 27'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen "Paravan" operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra dün öğle saatlerinde adliyeye çıkarılan ve aralarında 5 SSK görevlisinin de bulunduğu 36 kişinin sorgusu, Cumhuriyet Savcısı Levent Savaş tarafından geç saatlerde tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı Savaş, 35 kişiyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti, 1 kişiyi serbest bıraktı. Sorgulamalarına nöbetçi mahkemede devam edilen 35 kişiden 27'si hakkında ''suç işlemek için örgüt kurmak'', ''evrakta sahtecilik'', ''kamu kurumunu dolandırma'' ve ''irtikap'' suçlarından tutuklama kararı çıktı.

Olay Mali Büro ekipleri ve SSK müfettişlerinin 6 aylık bir çalışması sonucunda ortaya çıkmış ve Ankara, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Mersin, Bartın ve Hatay illerinde yapılan operasyonlarda toplam 67 kişi gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious