Sahte fatura şebekesi çökertildi

Sahte fatura şebekesi çökertildi.7747
  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ile İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, piyasaya sahte fatura sürmek isteyen 11 kişiyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince İskenderun'da piyasaya sahte fatura ve yazar kasa fişi basarak çevre il ve ilçelere komisyon karşılığı satmak isteyen şebeke üyeleri gözaltına alındı. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sahte fatura düzenleyerek çevre ilçelere komisyon karşılığı satmak isteyen şebeke üyelerine Yayladağı ve İskenderun ilçe merkezine eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon neticesinde İ.K., M.G.,Y.Y.,M.B., Ş.D., M.K., A.K., N.K., A.K., ve K.M.B., isimli şahıslar teşekkül halinde sahte fatura basmak, piyasaya sürmek, aracılık etmek, kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevlilere satmak ve bulundurmak suçları ile gözaltına alındı. İ.K. isimli şüphelinin matbaasında ve evinde yapılan aramada 1 adet bilgisayar, 1 adet yazıcı tarayıcı, 2 adet yazıcı, 5 adet CD, 198 adet kaşe, yaklaşık 1 milyon YTL değerinde sahte yazar kasa fişi ve boş fatura kolonları ele geçirildi.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği lokalinde basına teşhir edilen malzemeler ile ilgili olarak gözaltına alınan 11 kişi yarın adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious