Sahte hasta raporu çetesi çökertildi

Sahte hasta raporu çetesi çökertildi.13682
  • Giriş : 19.06.2009 / 22:52:00

Adana'da, hasta olmayan kişilere 100 TL karşılığında 15 günlük rapor hazırlayarak devleti zarara uğratanlara yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, bir kadın psikiyatr da gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerince, işlerinden ücretsiz izin alan kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) para alabilmesi için sahte rapor hazırlayan Çukurova Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde görevli doktorlar Mehmet Ç. ve İsmail Ü'ünün yakalanmasının ardından başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlılardan Mehmet M. ve Eylem B'nin kendilerine sahte rapor hazırlayan doktorları, gömlek cebine yerleştirdikleri kalem şeklindeki gizli kamerayla pazarlık yaparken görüntüleyip şantaj yaparak 50 bin TL aldığını belirleyen ekipler, yapılan ev aramalarında ele geçirilen iki kalem kameranın incelemesini tamamladı.

Kalem kameranın hafızasını inceleyen uzmanlar, silinen dosyalar arasında bir doktorun daha görüntülerine ulaştı. Araştırmada, görüntülerdeki kişinin Adana Numune Hastanesinde görevli psikiyatr Melike S. olduğu belirlendi.

Rapor hazırlamak için pazarlık yaparken ve para alırken görüntülenen ve gözaltına alınan Melike S, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan doktorlar Mehmet Ç. ve İsmail Ü. ile para karşılığında rapor alan ve aracılık eden Eylem B, Muzaffer B, Mustafa Y, Ayhan İ. ve Mehmet M. yakalanarak sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*