Sahte İbrahim Toraman'ı yakalandı

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Beşiktaş'ın ünlü futbolcusu İbrahim Toraman'ın adını kullanarak, internette genç kızları dolandırdığı öne sürülen 30 yaşındaki Serdal Acunur, yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İnternette bir arkadaşlık sitesine İbrahim Toraman adıyla, diğer bilgiler de sahte olmak üzere kaydolan Serdal Acunur, bu sayede çok sayıda kız arkadaş edindi. Bir dönem Gaziantepspor forması da giyen futbolcunun adını kullanıp, kendisini İbrahim Toraman olarak tanıtan Serdal Acunur kurduğu arkadaşlık ilişkileri sayesinde çok sayıda genç kızdan hediyeler almaya başladı. İnternette başlayan ilişkileri telefonla görüşmeye kadar götüren ve kızların kendisine hediyeler yağdırmasını sağlayan Acunur 5 ay boyunca bunu sürdürdü.

IP ADRESİ ELE VERDİ
Durumu arkadaşlarından öğrenen Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman, avukatları aracılığıyla Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Polisin takibi sonucu, sahte İbrahim Toraman'ın internete giriş yaptığı bilgisayarın IP adresi tespit edildi. İnternet sitesine girip, bir arkadaş gibi sahte İbrahim Toraman ile bağlantı kuran polis, yazılı görüşmeler sonunda, cep telefonu ile görüşme sağladı. Bu görüşmeler sonunda Serdal Acunur, bir internet kafede yakalanarak gözaltına alındı. Birçok kızı dolandırdığı anlaşılan Acunur'un, kendine ait nüfus cüzdanının fotokopisinde adı ve soyadı hanelerini silip, İbrahim Toraman yazdığı sahte kimlik fotokopisi de ele geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious