Sahte istihbaratçıya suçüstü

Sahte istihbaratçıya suçüstü.12481
  • Giriş : 07.09.2007 / 20:07:00

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yapılan operasyonda, kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) elemanı olarak tanıttığı ve dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle bir kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, kendisini MİT görevlisi olarak tanıttığı ve dolandırıcılık yaptığı iddia edilen O.G. (25), Gelibolu 26 Kasım Caddesi üzerinde bulunan bir otelde konakladığı sırada, otel çalışanları ile yaptığı konuşmalar ve hareketleriyle şüphe çekince, polisin yaptığı baskın sonucu gözaltına alındı.

Polisin yaptığı incelemeler sonucu, O.G.'nin MİT'le bir bağlantısının olmadığı belirlenirken, şahsın yapılan üst aramasında üzerinden polis kokartı, kuru sıkı tabanca, tabanca kılıfı, telsiz, farklı adlara düzenlenmiş kredi kartları, çeşitli sahte belgeler ve kendi adına düzenlenmiş kaşe ele geçirildi.

Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro yetkilileri tarafından gözaltına alınan O.G., savcılığa sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan O.G, memur unvanını kullanmak, sahte belge düzenleyerek menfaat temin etmek suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious