Sahte kredi kartı çetesi çökertildi

Sahte kredi kartı çetesi çökertildi.11620
  • Giriş : 09.05.2009 / 14:36:00

Kredi kartı kopyalayıp sahte kimlik ve sahte kredi kartları ile dolandırıcılık yapan 16 kişilik çete yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alışveriş merkezleri ile lüks eğlence mekanlarından kredi kartı kopyalayıp sahte kimlik ve sahte kredi kartları ile dolandırıcılık yapan 16 kişilik çete yakalandı.

Bilişim Suçları Amirliği ekipleri, sahte banka ve kredi kartı imal eden, bulunduran ve kullanan kişilere yönelik yaptığı çalışmalarda 16 kişilik bir çeteyi tespit etti. Çete liderleri ve üyelerinin İzmir'e geldiklerini belirleyen ekipler takibe başladı.

Çete üyelerinin lüks eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ve benzin istasyonlarından kişilerin bilgilerini kopyalayıp sahte kredi kartı imal etmelerinin yanı sıra internet üzerinden de yurt dışından kredi kartı bilgileri temin ettikleri saptandı. Kredi kartlarının tamamının yüksek limitli olduğu öğrenilirken, yapılan operasyonda ele geçirilen örgüt lideri Zülfü U.'nun (53) 5 yıl önce İstanbul'da aynı suçtan yakalanıp tutuklandığı, hapisten çıktıktan sonra da aynı işe devam ettiği bildirildi. Operasyonda çete lideri Zülfü U.'nun yanı sıra, Aslan T., Ziya İsmet G., Özgür Kazım S., Ender G., Mahmut Ç., Bekir Ö., Aziz O., Hakkı Murat Ü., İsmail K. ve Uğur A. isimli zanlılar gözaltına alınırken, 3 zanlının halen cezaevinde olduğu, 2 kişinin de aranmakta olduğu belirtildi.

Yakalanan zanlıların şu ana kadar 250 bin TL'lik haksız kazanç elde ettikleri öğrenildi. Zanlıların üst, araba ve evlerinde yapılan aramalarda, kart kopyalama işine yarayan encoder cihazı, kredi kartı kopyalamaya yarayan papağan cihazı, kullanıma hazır sahte kredi kartları, sahte nüfus cüzdanları ve içersinde sahta kredi imali için gerekli olan yurt dışı banka müşterilerine ait bilgilerin bulunduğu 3 adet bilgisayar ele geçirildi. Zanlılar emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*