Sahte kredi kartı üreticileri yakalandı

  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Malatya'da, sahte kimlik ve kredi kartları düzenleyerek internet üzerinden alışveriş yaptıkları, ve kumar oynadıkları tespit edilen 8 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları açıklamada, Malatya ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle sahte kimlik ve kredi kartları düzenleyerek internet üzerinden alışveriş yaptıkları, bahis ve kumar sitelerinden bu kredi kartlarıyla oyun oynayarak yüklü miktarda para kazandıkları belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenlendi.

Malatya'da üç ayrı adrese yönelik yapılan operasyonlarda, U.U.U'nun liderliğindeki 8 şebeke üyesinin yakalandığı, bu kişilere ait evlerde yapılan aramalarda, çok sayıda bilgisayar donanım parçaları DVD ve CD, 87 adet kimlik kopyası ile 92 adet kredi kartı kopyası ele geçirildiği bildirildi.

Gözaltına alınan zanlılardan M.T'nin evinde yapılan aramada ise bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Yetkililer, U.U.U'nun liderliğindeki 8 şebeke üyesinin, alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildiğini, “teşekkül halinde bilişim sistemini kullanarak dolandırıcılık” yapan diğer kişilerin de yakalanması için çalışmaların devam ettiğini kaydettiler.

Bu arada, yakalanan zanlıların sahtecilik yoluyla kazandıkları paralarla fotoğraf çektirdikleri belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious