Sahte "özel kuvvetçi" yakalandı

Sahte
  • Giriş : 16.05.2008 / 12:43:00

Kadıköy'de bir otomobilde yapılan aramada 2 Glock marka tabanca ele geçirildi. Araçta bulunan 6 kişi gözaltına alındı. Ecza deposu sahibi olduğu belirlenen bir zanlının üzerinden "Özel Kuvvetler" kartı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin son bir hafta içinde otomobillere yönelik düzenlediği asayiş uygulamasında aralarında İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı'nın da bulunduğu 6 kişi silahlarla yakalanmıştı.

Uygulamaya devam eden polis ekipleri, İçerenköy'de, içinde ecza deposu sahibi Hüseyin Daim K. ve 2 arkadaşı ile 3 personelinin de bulunduğu bir otomobili daha durdurdu. Otomobilde yapılan aramalarda suikast silahı olarak bilinen 2 adet tabanca çıktı.

ÖZEL KUVVET KİMLİĞİ ÇIKTI

Yapılan üst aramasında Hüseyin Daim K.'nın üzerinden “Özel Kuvvetler" personeli olduğunu gösteren bir kimlik kartı çıktı. Zanlı polise verdiği ifadede "Özel Kuvvetler" elemanı olduğunu söyledi. Ancak askeri yetkililerle yapılan yazışmalarda böyle elemanın olmadığı bildirildi.

İÇERENKÖY'DEKİ İLGİNÇ YAPILANMA

Ergenekon soruşturmasını da yürüten İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri başta Kuvvai Milliye Dernekleri olmak üzere “Ergenekon” örgütüne sempati duyan kişilerin çoğunlukla bu bölgelerde faaliyet gösterdiğini belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri bu bölgedeki olası hareketlenmelere karşı asayiş ve kimlik kontrollerine ağırlık verdi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious