Sahte para yakalandı

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

İhbar üzerine takibe alınan minibüsten sahte olduğu iddia edilen 100 bin YTL banknot çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'da bir benzin istasyonuna sahte banknot verdiği iddiasıyla ihbar edilen sürücünün kullandığı minibüste, sahte olduğu iddia edilen banknotlar bulundu.
Olay, sabaha karşı gerçekleşti. Dikmen'de bir benzin istasyonunda benzin aldıktan sonra sahte para verdiği iddia edilen İsmail Yaşar'ın (43) kullandığı 10 E 2922 plakalı minibüs, ihbar üzerine polis tarafından takibe alındı. Ulus heykeli önünde ekiplerce durdurulan ve alkollü olduğu izlenimi uyandıran araç şoförünün alkol muayenesi yapılmak istendi. Polise, "Ciğerim yetmiyor" diyerek alkolmetreye üflememekte ısrar eden İsmail Yaşar, üstünün aranmasına da "Savcılıktan izin kağıdı getirin," diyerek karşı çıktı. Polis, olay yerine çekici çağırdı. Sürücü bu kez anahtarı kaybettiğini söyleyerek minübüs içinde polisle beraber anahtar aradı.

İhbar nedeniyle arama yapan polis memuru, koltuğun arkasına saklanmış ve sahte olduğu belirtilen 100 Bin YTL banknot buldu. Sürücü Yaşar karakola götürülürken, minübüs incelenmek üzere çekiciyle Emniyet'e çekildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious