Sahte parayı aldığınız kişiye geri vermeyin

  • Giriş : 09.01.2006 / 00:00:00

Kurban Bayramı arifesinde alışveriş yoğunluğunun artıtığına dikkat çeken Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü bir açıklama yaparak, vatandaşların sahte paraya karşı dikkatli olmalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 gün içinde Emniyet makamlarına bildirdikleri takdirde kendileri hakkında herhangi bir soruşturma yapılmadığının belirtildiği açıklamada, vatandaşlarıh sahte paralarla karyılaştıklarında ilk olarak durumu polise bildirmeleri gerektiğinin altı çizildi.

Vatandaşların sahte parayla karşılaştıklarında yapması gerekenlerin vurgulandığı açıklamada; "Sahte parayı aldığınız kişiye kesinlikle iade etmeyin. Şahsın eşkaline ilişkin bilgileri, mümkünse kimlik bilgilerini ve hatta varsa otosunun plakasını ve diğer özelliklerini tespit edin. Şahsı mümkün mertebe oyalayın. Bu arada en kısa sürede '155 Polis İmdat' veya en yakın polis birimini olaydan haberdar etmeli. Sahte para güzel bir şekilde muhafaza edilmeli ve sadece gelecek görevlilere teslim etmeli. Sanık durumuna düşme korkusuyla ya da 'neme-lazım' düşüncesiyle pasif kalmamalı, olayı sineye çekmemeli. Yapılacak ihbarın, aranan bir kişi veya şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabileceği unutulmamalıdır" ifadeleri yeraldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious