Sahte polisler internet cafe denetiminde

Sahte polisler internet cafe denetiminde.11915
  • Giriş : 20.12.2008 / 09:35:00

Malatya'da bir internet kafeye giren kimliği belirsiz 3 kişi, kendilerini polis olarak tanıtıp, kimlik kontrolü yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çocukları evlerine gönderen sahte polisler karşısında kafedeki gençler, sahte polis haberlerinden de etkilenerek durumu hemen polise bildirdi.

Edinilen bilgiye göre olay Malatya merkez, Selçuklu Mahallesi, Battalgazi yolu üzerindeki bir internet kafede meydana geldi. Bir minibüs içerisinde kafeye gelen 3 kişi, araçtan inerek, içeri girdi.

Şahıslardan ikisi, kendilerini polis olarak tanıttı. İnternet kafede bulunanları kimlik kontrolünden geçiren sahte polisler, cafe içindeki bazı çocukları da evlerine gönderdi.

Ellerinde pazarda satılan küçük el feneri bulunan sahte polislerin kafede bulunan gençlere "Asker kaçağı varsa, gitsin, İnzibatlar gelecek" dediği belirtilerken, kendilerinden polis kemliğini soran gençlere, çeplerinden uzaktan bir kimlik gösterip, hızla tekrar ceplerine koydukları kaydedildi.

Kafede bulunan gençler, gelen şahısların kimlik sormaları esnasında kimliklerini uzaktan hızla gösterip ceplerine koymalarından dolayı sahte polis olduklarından şüphelendiklerini belirterek, özellikle ellerine pazarda satılan 50 kuruşluk küçük el feneri bulundurmalarının da ayrı bir şüphe uyandırdığını söyledi.

Son dönemdeki sahte polis haberlerinden etkilendiklerini ve polislerden kimlik sorulması gerektiğini belirten gençler, özellikle bir kadının sürüklenerek götürülmesi görüntüsünden çok etkilendiklerini ifade etti.

Bu arada Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sahte polisleri yakalamak için başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*