Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8 oldu

Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8 oldu.4638
  • Giriş : 11.04.2009 / 09:02:00

Bursa'da sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özel Medikal Park Hastanesi'nde tedavisi süren 47 yaşındaki Mustafa Gönen, dün gece yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Halen 1'i ağır 5 kişinin de tedavisi sürüyor.

Bursa'da piyasaya sürülen sahte rakılar can almaya devam ediyor.

Merkez Osmangazi ilçesi İsmetiye Mahallesi'nde, geçtiğimiz Pazar günü Nedim adlı çiftçinin tarlasını sürerken çalılıklar arasında bulup arkadaşlarına dağıttığı koli içersinde bulunan 24 adet 70'lik rakıdan içen Zafer Kara salı günü ölürken, zehirlenen Zafer Kara'nın amcasının oğlu Ahmet Kara (45), İbrahim Cinoğlu, Mustafa Gönen (47), Necati Üre (35), Mustafa Gönen (47) ve Hüseyin Özçimen (25) Muradiye, Şevket Yılmaz Devlet Hastaneleri ile Özel Medikal Park Hastanelerine kaldırılmışlardı.

Sahte rakıdan zehirlenen ve durumu ağır olduğu için Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde "Genel Yoğun Bakım Ünitesi"nde tedavisi süren evli ve 3 çocuk sahibi İbrahim Cinoğlu dün sabah yaşamını yitirdi.

Cinoğlu'nun cesedi kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, Ahmet Kara, Necati Üre'nin sağlık durumlarının ise ciddiyetini koruduğu, Hüseyin Özçimen ve Mustafa Gönen'in ise tedavisine devam edildiği açıklandı.

Akşam saatlerinde ölü sayısı 8'e yükseldi
Bursa'da sahte rakıdan ölenlerin sayısı akşam saatleri 8'e yükseldi.

Özel Medikal Park Hastanesi'nde tedavisi süren 47 yaşındaki Mustafa Gönen, saat 23.30 sıralarında yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi.

Jandarma ekipleri, İsmetiye Köyü'nde boş arazide bulduğu sahte olduğu sanılan 3 şişe rakı ve bir şişe de viskiyi incelenmesi için Bursa İl Tarım Müdürlüğü'ne gönderdi. Jandarma cami hoparlörü ve otomobillerden anons yaparak vatandaşları sahte içkilere karşı uyarıyor. Yetkililer bu zamana kadar 3 tekel bayi işletmecisinin ifadesinin alındığını bu kişilerin daha sonra savcının bilgisi doğrultusunda serbest bırakıldıklarını bildirdiler.

18 Mart'tan sonra 7 kişi öldü
Bursa'da 18 Mart gününden itibaren, sahte rakı içen Mudanya İlçesi'nde yaşayan Hasan Erdem (78) ve Saip Telli (59) ile Mustafakemalpaşa'da oturan İsmail Güven (50), Osmangazi İlçesi'ne bağlı Ovaakça Beldesi'nde yaşayan Nazmi Kahraman (36) ile Büyükorhan İlçesi'nde gazinoda konsomatris olarak çalışan Kader Coşkun zehirlenip ölmüşlerdi. Bursa'da sahte bu hafta ise Zafer Kara'dan sonra İbrahim Cinoğlu'nun da yaşamını yitirmesiyle sahte rakıdan ölenlerin sayısı 7'ye yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*