Sahtekar dilenci bu defa Levent'te

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Saraçhane’de sahtekarlık yaparak bir ayağı yokmuş gibi hareket eden ve insanlardan yardım toplayan dilenci, Levent’te yeniden ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir ayağını pantolonunun içine saklayarak dilenmeye devam eden Soner Karaduman, kameraları farkedince çevik hareketlerle bariyerlerden atlayarak uzaklaştı. Olay yerinde dilenen başka bir kadının kocası olduğunu söyleyen bir kişi ise basın mensuplarına bıçak çekerek kendilerini çekmemesini istedi.

İnsanların yardımseverlik duygularını sömürerek yardım toplayan Soner Karaduman isimli dilenci Levent’te yeniden kameralara yakalandı. Saraçhane’de banket üzerine çıkarak sürücülerden para isteyen dilenci bir ayağını pantolonunun içine gizleyerek sakat rolü yapmış, kendisini görüntüleyen gazetecilere sinirlenince de ayağa kalkarak gazetecilere saldırmıştı. Olay yerine gelen zabıta ekipleri tarafından Dilenci Toplama Merkezi’ne götürülen ve 54 YTL para cezası kesildikten sonra bırakılan Karaduman bugün akşam saatlerinde Levent’te yeniden ortaya çıktı.

Önceki gün olduğu gibi yine bir ayağını pantolonunun içine saklayarak yardım toplamaya devam eden Karaduman, kameraları karşısında görünce bu kez saldırmak yerine kaçmayı tercih etti. Yol ortasında dilenen Karaduman, basın mensuplarını görünce yolun kenarına geldi. Kıvrak hareketlerle bariyerlerin altından geçen Karaduman, gazetecileri yine çekmemeleri konusunda tehdit etti. Gazetecilerin "Burda ne işin var, dün zabıtalar seni almamışlar mıydı" yönündeki sorularına Karaduman, "Size ne, siz ne karışıyorsunuz. Sizi ilgilendirmez. Çekmeyin beni" şeklinde tepki gösterdi. Karaduman, sürücülerin şaşkın bakışları iki dilenci ile birlikte Beşiktaş-Levent bağlantı yoluna doğru koşarak izini kaybettirmeyi başardı.

Öte yandan olay yerinde dilenen ve kendini sakat gibi gösteren başka bir kadın dilencinin de Karaduman ile aynı yöntemi kullanarak dilendiği görüldü. Trafik sıkışıklığından yararlanarak sürücülerin yardım duygularını sömüren kadının da kameralara tepkisi aynı oldu. Gazetecileri farkeden kadın ayağa kalkarak uzaklaşmaya çalıştı. Dilenci yoldan kaçtığı sırada başını bir otomobilin yan kısmına çarparak hafif şekilde yaralandı. Dilenci kadın da gazetecilere sözleriyle tepki gösterdi.

Olay yerine gelen zabıta ekipleri izini kaybettirmeyi başaran dilencileri aramaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious