Şahzade nine, cenaze için yola çıktı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'e 'Karaoğlan' lakabını takan Karslı Şahzade Şahin, cenaze törenine katılmak üzere partililerle birlikte Ankara'ya hareket etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

. Şahzade nine, yola çıkmadan önce otobüsün önünde asılı olan Ecevit'in fotoğrafını öptü.
Demokratik Sol Parti (DSP) Onursal Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in geçtiğimiz gün hayata gözlerini yumması en çok Karslı Şahzade Şahin'i etkilemişti. 1970'li yıllarda evini ziyarete gelen Ecevit'e 'Karaoğlan' diye seslenen ve Ecevit'in bu lakabı ömür boyu taşımasına sebep olan Şahzade ninenin en büyük üzüntüsünden biri de çok katılmayı istediği cenaze törenine gidecek imkanının olmamasıydı. DSP İl Başkanlığı devreye girerek Şahzade nine ile birlikte 200'e yakın partiliyi Ankara'ya götürmek için harekete geçti. 5 otobüs dolusu partili bugün akşama doğru Kars'tan Ankara'ya Ecevit'in cenaze törenine katılmak üzere yola çıktı.

DSP İl Başkanı Ahmet Hasanoğlu, Şahzade Şahin'in nasıl ikna edildiği üzerine gelen bir soruyu, "Şahzade nineyi ikna etmek gibi bir durumumuz yoktur, zaten kendisi partimizin üyesidir. Demokratik Sol görüşe gönül vermiş, Bülent Ecevit'i seven birisi. Bu vesile ile herhangi bir ikna durumu olmadı. Ancak bizim dışımızda gidenlere gitmeyeceğini, tereddütlü olduğunu söylemişti. Ancak ben kendisini ziyarete gittim. Hiçbir problem yok, kendisi zaten istekliydi. Biz de bu isteğini yerine getirmek için kendisini bizzat evinden alarak getirdik, bugün Ankara'ya hareket ediyoruz." diye cevapladı.

Parti il başkanlığı binasında bir araya gelen partililer buradan Şahzadae nine ile birlikte hareket ederek otobüslere doğru yürüdü. Otobüslere yaklaşan grup ön tarafa doğru ilerledi ve Şahzade nine aracın ön kısımda asılı olan Ecevit'in posterini öptü. Daha sonra Şahzade nine partililerin yardımı ile otobüse bindirildi. Bu sıra bazı vatandaşlar araca binerek Şahzade ninenin elini öptüler. Sayıları 200 kişiye yakın olan grup beş otobüsle birlikte Ankara'ya doğru yola çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious