Şair ruhlu hâkime düştüler!

Şair ruhlu hâkime düştüler!.9643
  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Rafet El Roman ile Tuğba Altıntop arasındaki velayet davasına 'şair ruhlu hâkim' damgasını vurdu. Hâkim, Altıntop'u 'şelale'ye, Roman'ı "bahçıvan'a benzetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şarkıcı Rafet El Roman ile boşandığı eşi Tuğba Altıntop arasındaki velayet davasında, hâkimin kararından çok, kararın üslubu ilgi çekti. Hukuki terimlerin yerine edebi ve sanatsal bir dil kullanan hâkim Ali Sadık Taştepe, "O kadın, bu kadın veya herhangi bir kadın değil, Suelnur ve Şevvalnur'un özbeöz annesidir Tuğba. Şelale, Suelnur ve Şevvalnur tomurcuk gül; Rafet ise güllerine özenle bakan bir bahçıvandır" dedi.
Gerekçeli kararda Altıntop'u "şelaleye", çocukları "tomurcuk güle", Rafet El Roman'ı ise bahçıvana benzeten hâkim, kararda Tuğba Altıntop'un çocuklarına sevgisini göstermesine izin verilmediğini belirterek, "Şelaleden bahçeye su akmıyor, tomurcuklar açmayarak kuruyacak" ifadesini kullandı.
İşte 'şair ruhlu hâkim'in gerekçeli kararı: "Ufukta şafak sökmesidir doğum. Ataları tarafından sorumsuzca geleceği karartılan ışıltılı dünyaya gözünü açmıştır bebek. Ulaşılması zor zirvelerden vadideki çocuğuna coşku ile akan bir şelaledir anne. O kadın, bu kadın veya herhangi bir kadın değil, Suelnur ve Şevvalnur'un özbeöz annesidir Tuğba. Tuğba bir 'şelale', Suelnur ve Şevvalnur 'tomurcuk gül', Rafet ise güllerine özenle bakan bir bahçıvandır. Şelaleden bahçeye su akmıyor, tomurcuklar açmayarak kuruyacak. Bu tehlikeyi bahçıvan sezmiş olsaydı kendi bakışlarından bile sakındığı tomurcuklarına böyle davranmaz, onların anne sevgisini tatmalarına engel olmazdı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious