Şairler Simav'da buluştu

Şairler Simav'da buluştu.11292
  • Giriş : 11.05.2009 / 13:35:00

Bu yıl 14.'sü düzenlenen şölene Türkiye'nin dört bir yanından katılan şairler, yaşam öykülerini anlatarak şiirlerini okudu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen ''Şairler Şöleni'', Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda şairi bir araya getirdi.
Bu yıl 14.'sü düzenlenen ve üç gün süren şölen, Belediye Düğün Salonu'nda ''En Güzel Şiir Okuma Yarışması'' ile başladı. Konuk şairler, kendi yaşam öykülerini anlatarak, şiirlerini okudu.

Simav Kaymakamı Rıza Dalan, Belediye Başkanı Kasım Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin ve 50'den fazla şairin katıldığı törende, Dalan ve Karahan tarafından şairlere katılım belgeleri verildi.

Şölenin ikinci gününde şairler, Gölcük Orman İçi Dinlenme Tesisleri'nde eğlendikten sonra geçen yıl ölen Simavlı şair ve gazeteci Ali Abdülkerimoğlu'nun Çitgöl beldesindeki kabrini ziyaret etti.
Beyce beldesindeki Hıdırellez Şenliğine katılan şairler, burada şiirlerini okuyarak, öykülerini anlattı. Şair Yalçın Benlican da Beyce'deki 600 yıllık çınar ağacıyla ilgili yazdığı şiiri okudu.

Konuk şairler, etkinliğin son gününde Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak, Eynal Kaplıcaları'nda dinlendi. Burada onurlarına verilen yemeğe katılan şairler, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Öte yandan, Cahide Ulaş, şölende ''yılın şair annesi'' seçildi. Ulaş'a ödülü Kaymakam Dalan tarafından verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*