Şairler Simav'da buluşuyor

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenecek olan 11. Simav Şairler Şöleni, Türkiye'nin dört bir yanından gelecek yaklaşık 50 şairin katılımıyla 12 Mayıs'ta başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şairlerin okudukları şiirler, kendilerini tanıtmaları ve Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla devam edecek. Daha sonra Türk şiir sanatına katkıda bulunanlara ödül verilecek, Beyce Yaylası'nda şiir ziyafeti sunulacak, kır yürüyüşü yapılacak ve mahalli bir düğüne katılınacak.

Şairler Şöleni'ni organize eden esnaf şair Osman Karaarslan, "Şiir dostlarının gönüllerinden sunacağı demetler, Simav'ımızın güzelliğiyle birleşecek. Şairlerin Simav'da ilk buluşması 1994 yılında olmuştu. Millet olarak şiire yatkın bir kültüre sahibiz. Şairler toplumun sıkıntılarını ve beklentilerini şiirle aktarır. Bir milletin en önemli değeri dildir. Dil işlendikçe büyür ve gelişir. Şairler dilin en önemli temsilcileridir. Şahıs olarak bu organizasyonu iki yıl daha yapabilirim. Önemli olan, ilgili kurumların bunu sahiplenmesidir. Türkiye'de genelinde bu organizasyonlar, belediyelerin ve kamu kurumlarının desteğiyle yapılmaktadır. Bunun Simav'da da gerçekleşeceği günleri sabırsızlıkla bekliyoruz." diye konuştu.

Şair ve yazar Ali Abdülkerimoğlu da, "11. Şiir Şöleni'nde bir araya gelmekten son derece mutluyuz. 85 yaşındayım ve her yıl şölenlerde ayrı bir heyecan yaşıyorum. Ülkemizin değişik yerlerinden gelen şairler olarak burada çok samimi bir ortam buluyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious