Şaka gibi: Dekan bizi gözetliyor!

Şaka gibi: Dekan bizi gözetliyor!.10665
  • Giriş : 06.10.2007 / 04:03:00

Dekanlık 'güvenlik amacıyla' odalara kamera yerleştirdi ama buna kimse inanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. İbrahim Ethem Anar, dekanlık katında öğretim üyelerinin odalarının bulunduğu bölüme kamera taktırdı. Öğretim üyeleri dekanın amacının kendilerini izlemeye almak ve ziyaretçilerini tespit etmek olduğunu ileri sürüyor.

DEKANLIK: GÜVENLİK AMAÇLI

Yeni öğretim yılının başında takılan kameraların sadece güvenlik amaçlı olduğunu belirten Dekanlık yetkilileri, kameraların öğretim üyelerinin odalarına özellikle çevrili olmadığını, yalnızca koridorun görüntülendiğini öne sürdü. Aynı yetkililer, kameraların sadece yönetim binasında veya öğretim üyelerinin odalarının bulunduğu katta olmayıp, bütün katlarda bulunduğunu belirterek, uygulamanın güvenlik önlemi olmaktan öte bir anlam taşımadığı vurgusunu yaptı.

Dekanlıkla fakülte öğretim üyeleri arasındaki gerginlik geçen gün ilginç bir olayla kendini göstermişti. Bir öğretim üyesi, kendisini ziyarete gelen bir gazetecinin dekanlık emriyle odasından çıkartılmak istendiği iddiasında bulunmuştu. Dekanlık aleyhine haber yaptığı öne sürülen bu gazetecinin söz konusu öğretim üyesinin odasına girdiğinin kameralarla tespit edildiği belirtiliyor. Bu olay üzerine bazı öğretim üyeleri, kendilerini ziyarete gelenlerin kameralar aracılığıyla kontrol edildiğini ve

sürekli gözlendiklerini ileri sürerek, dekanlığı "hafiyelik yapmakla" suçluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious