Şaka ile başlayıp vahşetle bitti

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Ören Beldesi'nde 18 yaşındaki İlyas E.'nin, kardeşi ve kuzenleriyle çıktığı domuz avında yapılan şaka, aile dramıyla noktalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlyas E., kan kaybından ölen kuzenini, kardeşi ve ölenin ağabeyi diğer kuzeniyle toprağa gömdükten sonra kaçtı. Kuzenlerin sırrı, yakınlarının jandarmaya kayıp başvurusunda bulunmasıyla ortaya çıktı.

Olay, geçen cumartesi saat 15.00 sıralarında Ören kalesi, Sazlık Mevkii'nde meydana geldi. Batman'daki amcasının kızıyla 10 gün önce sözlenen ve nişan hazırlıkları yapan İlyas E., Ören İlköğretim Okulu'na devam eden kardeşi 16 yaşındaki B.E. ile aynı okula gittikleri bildirilen kuzenleri 15 yaşındaki Hamdi E. ve ağabeyi 17 yaşındaki N.E. ile domuz avına çıktı. Tek av tüfeğini yanına alan İlyas E., bir süre sonra çalıların arasından ses gelmesi üzerine av tüfeğini ateşe hazır hale getirdi.

SES ÇIKMAYINCA ATEŞ ETTİ
Arkasından gelerek çalılara saklanan kuzeni Hamdi E.'nin domuz gibi ses çıkartarak kendisini korkutmaya çalıştığından habersiz olan İlyas E., jandarma kayıtlarına göre, seslenerek çalıların arasında kimsenin olup olmadığı sordu. Bir kaç kez tekrarın ardından ses gelmemesi, çalılıktaki hareketliliğin de artması üzerine İlyas E., korkuya kapılarak av tüfeğiyle çalılığa doğru iki el ateş etti. Çalılıkta inleme sesi duyunca bölgeye giden İlyas E., kuzeni Hamdi'yi kanlar içinide yerde yatarken buldu. Hemen kardeşini ve diğer kuzenini çağıran İlyas E., yaralı kuzeni Hamdi Ekmen'in yarasını üzerindeki giysileriyle kapatmaya çalıştıktan sonra hastanaye götürmek üzere sırtına aldı.

ÖLÜNCE DERE KENARINA GÖMDÜLER
Yol boyunca aşırı kan kaybeden Hamdi E.'nin ölmesi üzerine paniğe kapılan kardeşi ve ölenin ağabeyi, ailelerinden tepki göreceklerini düşünerek hazırladıkları planı uygulamaya başladı. Üç kişi ilk olarak dere kenarına açtıkları çukura Hamdi E.'yi gömdü. Daha sonra olayda kullanılan tüfeği de parçalayarak, yaklaşık 1 kilometre ileride açtıkları ikinci çukura gömdü.

KAYIP BAŞVURUSU ORTAYA ÇIKARDI
Olaydan sonra evlerine gitmeyip yakınlarının yanına giden üç genç, Hamdi E.'yi soranlara, ava çıkarken gördüklerini ondan sonra da bir daha haber alamadıklarını söyledi. Hamdi E.'nin 24 saat geçmesine rağmen ortaya çıkmaması üzerine babası Ziver E., Armutlu Jandarma Karakolu'na giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Aile üyeleriyle görüştükten sonra dağda yaptıkları arama sırasında Hamdi E.'nin kanlı montunu bulan jandarma ekipleri, ikinci kez aile üyelerinin ifadesine başvurunca gerçek ortaya çıktı. Gözaltındaki ifadelerinde suçlarını kabul eden ve kortukları için bu planı uyguladıklarını söyleyen İlyas E., kardeşi B.E. ve kuzeni N.E.'nin, yapılacak olan işlemlerin ardından adliyeye sevkedilecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious