Sakalından kene çıktı!

Sakalından kene çıktı!.16717
  • Giriş : 25.05.2008 / 18:53:00

Sinop'un Durağan İlçesi'nde berbere tıraş olmaya giden 76 yaşındaki Hüseyin Yurtseven'in çenesinin altındaki sakallarının arasında kene çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Berber Faruk Adıgüzel tarafından fark edilen kene, Devlet Hastanesi'nde doktor tarafından çıkarıldı. Müşahade altına alınan Yurtseven'in kan örnekleri ise incelemeye alındı.

Durağan İlçesi'nin Alpaşlı Köyü'nde yaşayan Hüseyin Yurtseven, tıraş olmak için berbere gitti. Tıraş olurken, berber Faruk Adıgüzel, Yurtseven'in çene altındaki sakallarının arasında keneyi farketti. Hemen Durağan Devlet Hastanesi'ne götürülen Hüseyin Yurtseven'in sakallarının arasındaki kene doktor tarafından çıkarıldı. Ardından da kan örnekleri alındı. Kontrol altında tutulan Yurtseven'in kan örnekleri ise inceleniyor. Yetkililer, ilk belirlemelere göre Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsünün olmadığını ancak her ihtimale karşı hastanın kontrol altında tutulacağını belirtti. Kan değerlerinin normal olduğu belirtilen Yurtseven, "Kene beni ne zaman ve nerede ısırdı bilmiyorum. Tıraş olurken, berberim farkmek üzere hastaneye geldim. Şuanda kendimi iyi hissediyorum" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious