Sakallı provokatör esrarcıymış

Sakallı provokatör esrarcıymış.9755
  • Giriş : 09.04.2008 / 00:35:00
  • Güncelleme : 09.04.2008 / 00:35:51

AÜ'deki kavgada silahla ateş eden Ömer Ulusoy dengesiz tavırları biliniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan taşlı, sopalı kavgada silahla ateş ederken kameralara yakalanan Ömer Ulusoy çevresinde dengesiz tavırları ile tanınıyor.

Ulusoy'u tanıyanlar alnındaki dövmenin üniversitedeki olaylardan birkaç gün öncesine kadar olmadığını anlatıyor. İnşaat işçilerinin uğrak yeri olan kahvedeki arkadaşları Ömer Ulusoy'u, vatanı ve bayrağını seven birisi olarak tanımlarken, bazı tanıdıkları da alkol ve uyuşturucu kullandığını söylüyor.

Silahlı görüntüleri ile kamuoyunun hafızalarına kazınan Ömer Ulusoy, çevresinde dengesiz tavırlarıyla tanınıyor. Hakkında iyi olduğu kadar, kötü konuşanlar da bulunan Ulusoy, bir dönem işletip daha sonra devrettiği ve inşaatçılar kahvesi olarak bilinen mekanın müdavimleri tarafından 'arkadaşımız' olarak adlandırılıyor. Arkadaşları arasında sessiz, sakin, milli konularda coşkulu, dürüst bir insan olarak tanınan Ömer Ulusoy'un alnındaki dövme ise sırrını koruyor. Ulusoy, arkadaşlarının çok şaşırdıklarını söyledikleri dövmeyi Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylardan 3-4 gün önce yaptırmış. Arkadaşları Ulusoy'u sakalı ve siyah giyimi nedeniyle ilgi odağı olduğunu iddia ediyor.

Zaman zaman MHP'nin etkinliklerinde görünen Ömer Ulusoy hakkında, buradaki esnaf konuşmaktan kaçınıyor. Civardaki esnafın Ulusoy'dan rahatsız olduğu ancak, korktukları için ses çıkaramadıkları söyleniyor. O bölgedeki bir esnafla kavga ettiği ve konunun karakola yansıdığı anlatılıyor. Arkadaş grubu ile haftanın birkaç günü MHP önünde dolaşan Ulusoy'un zaman zaman ticari taksi kullanarak Zeytinköy'e esrar almaya gittiği iddia ediliyor. MHP çevresindeki esnaftan zaman zaman alkol satın alan Ulusoy'un, çek senet tahsilatı gibi karanlık yanının bulunduğu da ileri sürülüyor.

Psikolojik sorunları olduğu da ifade edilen Ulusoy hakkındaki bir başka görüş ise 'mahallenin kabadayısı' olduğu yönünde.

Ulusoy hakkında farklı düşüncelere sahip insanların üzerinde fikir birliği ettiği tek konu ise onu silahlı görmemiş olmaları.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious