Sakarya Üniversitesi provokasyon konusunda uyardı

  • Giriş : 19.03.2008 / 04:29:00
  • Güncelleme : 19.03.2008 / 01:37:10

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, provokasyonlara karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, provokasyonlara karşı uyardı.

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, iktidar partisi AK Parti'nin kapatılması ile ilgili açılan davanın milletin birlik ve beraberliğine büyük zarar verecek provokasyonlara açık olduğunu söyledi.

Adam, yaptığı açıklamada davanın, verdiği oylarla AK Parti'yi iktidara taşıyan milletin kendi iradesinin hiçe sayıldığı hissi yaşadığını belirterek, "İnsan insana iletişimde bir insana verilecek en büyük ceza onu yok saymaktır. Şu anda toplum kendisinin ve iradesinin yok sayılması karşısında büyük bir şok yaşamaktadır." dedi. Bu gelişmelerin milletin çoğunluğunda olumsuz duygulara yol açtığını ifade eden Adam, bunun sosyal bir depreme yol açmaması için toplumun teskin edilmesine ihtiyaç olduğu uyarısında bulundu.

Adam şunları kaydetti: "Toplum ve kanaat önderlerine bu anlamda ciddi görevler düşmektedir. Toplum karşısında etkinliklerini, toplumu sakinleştirmek adına hemen harekete geçmelidir. Toplumda oluşacak taşkınlıklara fırsat verilmemelidir. Çünkü kapatma ile ilgili dava milletin birlik ve baraberliğini bozacak provokasyonlara açıktır. Toplumun büyük bir kesimi bu dava ile dışlandığını düşünmektedir. Ayrıca toplumun huzurunu bozmak için fırsat kollayan bazı odaklar da bu tablodan yararlanmaya çalışacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious