Sakarya Üniversitesi'nde bahar şenlikleri başladı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, SAÜ'nün kurulduğu günden bu yana gelişimini sürdürerek, her geçen gün daha saygın bir konuma geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Açılışta konuşan Prof. Dr. Durman, şenliklerin üniversitede düzenlenen etkinlikler arasında en coşkulusu olduğunu kaydetti. Şenliklerde çok sayıda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yer aldığığını dile getiren Durman, yoğun bir öğretim yılının sonunda akademik ve idari personelin öğrencilerle bir araya gelerek kaynaştığını vurguladı. Öğrencilerin yılın yorgunluğunu şenlik sayesinde attığını ve Sakarya halkıyla bütünleştiğini belirten Durman, şöyle konuştu: ''Sakarya Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana gelişimini sürdürerek, her geçen gün daha saygın bir konuma gelmektedir. 2 enstitü, 7 fakülte, 2 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı, 11 meslek yüksekokulu, 10 araştırma merkezi, 1700'e yaklaşan personeli ve 36 bine yakın öğrencisiyle gelişimini hızla sürdüren üniversitemiz, bu dinamik gücüyle geleceğe ışık tutmaktadır.''

Bilim ve teknolojiyle birlikte sanat, kültür ve sporun da öğrencilerin eğitiminde yer almasına özen gösterdiklerini bildiren Prof. Dr. Durman, ''Bugün öğrencilerimizin kurduğu 50'ye yakın kulüp, her yıl önemli sayıda faaliyet düzenlemektedir. Bunlara ilave olarak 12 yıldan beri bahar şenliği düzenleyerek, bu hizmeti başarıyla yürütmenin onurunu yaşıyoruz'' ifadelerini kullandı. Daha sonra, öğrenciler halkoyunları gösterileri sundu. 5 Mayıs Cuma günü sona erecek şenlikler kapsamında, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious