Sakarya'da 10 günde 61 kene ısırması

  • Giriş : 11.05.2007 / 00:00:00

Sakarya'da son 10 gün içerisinde ani sıcaklık artışı nedeniyle il genelinde 61 kişinin kene ısırığı şikayetiyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya genelinde kene ışırığı şikayetiyle sağlık kuruluşlarına gelenler, bu tür vakalara müdahale eden Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk ediliyor. Son l0 gün içerisinde 61 kene ısırığı şikayeti geldiğini söyleyen Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, bu sayının fazla olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kene ısırığı şikayetiyle hastanelere gelenlerin sayılarının fazla olması gerçekten ilginç. Daha Mayıs ayında bu tür olayların artmasında, ani sıcaklıklarla birlikte pikniklerin başlaması etken olsa gerek. Ancak kene ısırığı vakası sayısı yine de fazla.”

Sakarya Tarım İl Müdürü Abdurrahman Çakar ise, mera alanlarında ve ağıllarda keneyle mücadele için dezenfekte çalışması yapmak üzere bir proje hazırladıklarını söyledi. Çakar, mera ve ağıllar başta olmak üzere hayvanların dış parazitlerden arındırılmasına yönelik dezenfekte çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, vatandaşların kenelere karşı öncelikle kendi güvenliklerini sağlamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious