Sakarya'da 2 kişinin katiline 117 yıl hapis

Sakarya'da 2 kişinin katiline 117 yıl hapis.6894
  • Giriş : 03.04.2008 / 20:32:00

Sakarya'da, adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla yargılanan 7 sanık hakkında toplam 117 yıl hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Aziz ve Nedim Ç., Vehbi K., Ali Osman D., Muammer A. ve tutuksuz sanık Şevki K. ile öldürülen otobüs sürücüsü Muammer Kaya'nın akrabası Behram Kaya ile tarafların avukatları katıldı.

Yargıtay tarafından usule uygun olmadığı gerekçesiyle iade edilen kararı yeniden ele alan mahkeme heyeti, Aziz ve Nedim Ç.'yi, Muammer A. ve Ali Osman D.'yi, adam öldürmeye ve yaralamaya azmettirdikleri iddiasıyla 39 yıl, Vehbi K. ve Fatih A.'yı, adam öldürme ve yaralamaya yardım etmek suçundan 19 yıl 6 ay, Ali Osman D.'yi, kasten adam öldürme ve yaralama suçundan 31 yıl 6 ay, Muammer A.'yı da kasten adam öldürmeye teşebbüs etme ve öldürmeye yardım etme suçundan 27 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Olay sonrasında firar eden sanıklardan Fatih A.'nın yakalanma emrinin sürmesine karar verildi.

Ayrıca mahkeme, sanıkların, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgütte yer almaktan dolayı yargılandıkları suçtan, söz konusu suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraati kararı verdi.

Sapanca'nın Kurtköy beldesinde 13 Mart 2005'te meydana gelen olayda, otobüsü sürücüsü Muammer Kaya öldürülmüş, yardımcısı Yusuf Ekuklu da yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious