Sakarya'da elektrik kesintisi

Sakarya'da elektrik kesintisi.12901
  • Giriş : 04.05.2008 / 16:15:00

Sakarya'nın Karasu ilçesinde yeni tesis yapımı ve işletme bakım çalışmaları sırasında bazı bazı köylerde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.(SEDAŞ)'den yapılan yazılı açıklamada, 6 Mayıs Salı günü saat 09:30 ila 15:30 saatleri arasında Resuller, Kancalar ve Gülköprü köylerine yeni tesis edilen hattın bağlantılarının yapılacağı kaydedildi. Bağlantı çalışmaları nedeniyle Karasu Üçyol Trafo kabininden enerji kesileceği belirtildi. Kesintiden İhsaniye, Manavpınarı, Denizköy, Camitepe, Kancalar, Karamüezzinler, Gülköprü, Üçoluk, Taşlıgeçit, Resuller, Konacık, Akkum, Hürriyet köyleri ile Noksel Çelik, Sibel Kantit, Alarko, Pişkin Kum'a ait özel trafoların enerjisiz kalacağı bildirildi. Yeni tesis edilen Resuller, Kancalar ve Gülköprü enerji nakil hattına enerji uygulanacağı için can ve mal emniyeti açısından enerji nakil hattına yaklaşılmaması konusunda uyarıda bulunuldu.

Enerji enerji kesintisinin bitim saatinden önce tamamlanması halinde ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce kesinti olan bölgelere enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları ve gerekli önlemleri almaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious