Sakarya'da fuhuş operasyonu

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Sakarya'nın Karasu ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda fuhuş yaptıkları ileri sürülen 12'si yabancı uyruklu 20 kadın gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa yapılan fuhuş operasyonunda Adapazarı, Karasu ve Kocaali ilçelerinde 25 ev ve pansiyona eş zamanlı baskın düzenlendi.

Baskında fuhuş yaptıkları ileri sürülen 12'si Gürcistan, uyruklu olmak üzere toplam 20 kadın ile bu kadınları erkeklere pazarladıkları ve yer temin ettikleri iddia edilen 13 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan zanlılardan birinin hırsızlık suçundan arandığı belirlenirken operasyonda 2 adette kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Yakalanan 20 kadın ile diğer 13 şahıs, Karasu ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinin ardından geniş güvenlik önlemi altında otobüslerle adliyeye sevk edildi.

Diğer taraftan geçen yıl yine Karasu'da polis tarafından fuhuş sektörüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda yurtdışı bağlantılı insan ticareti şebekesi ortaya çıkartılmış, 38 yabancı uyruklu hayat kadını ve dördü yabancı olmak üzere 18 organizatörü gözaltına almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious