Sakarya'da kavga: 1 yaralı

Sakarya'da kavga: 1 yaralı.14888
  • Giriş : 01.06.2008 / 08:07:00

Sakarya'nın Sapanca ilçesi Kırkıpar Beldesi'nde düzenlenen Türkiye Kürek Şampiyonası'na katılan Ankara Üniversitesi sporcuları ile, bölgedeki bir grup genç arasında kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kavgada, aynı zamanda Milli Takım sporcusu olan Sait Alican Çiftçi (19) yaralandı. Kavganın, kafileyi getiren otobüsün lastiklerinin indirilmesi yüzünden çıktığı öne sürüldü. Konuyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

CİHAN muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kürek Şampiyonası için Sapanca'da bulunan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı'nın sporcuları akşam yemeği için otobüsle Sapanca Öğretmenevi'ne geldi. Sapanca Şehit Albay Güner Ekinci Lisesi'nde otobüslerini park eden sporcu kafilesi daha sonra yemek için öğretmenevine geçti. Bu sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişiler sporcu kafilesinin otobüsünün lastiklerini indirdi. Bir süre aracın yanına gelen kafile, otobüsün lastiklerinin indirildiğini farketti.

Sporcular araçlarının lastiklerini indirdikleri düşüncesiyle lise bahçesinde bulunan bir grup gençle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine gençler, Milli Takım sporcusu olan Sait Alican Çiftçi'yi darp etti.

Yaralanan Çiftçi, ambulansla Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne sevk edildi. Polis darp olayına karışan 5 kişiyi gözaltına aldı. Yaralı sporcu tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious