Sakarya'da rüşvet operasyonu

Sakarya'da rüşvet operasyonu.8556
  • Giriş : 31.05.2009 / 08:11:00

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde tapu işlemlerinde rüşvet aldıkları iddia edilen ilçe tapu müdürü, müdür yardımcısı ile bir memur polisin gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ferizli Tapu Müdürlüğü'nde tapu işlemlerinin yapılması için kendisinden rüşvet istenen D.K. adlı kişinin ihbarı, tapu müdürlüğündeki rüşvet çarkını ortaya çıkardı.
İhbar üzerine harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, rüşvet istedikleri ileri sürülen ilçe tapu müdürü Z Y. (50), tapu müdür yardımcısı M. G. (51) ile tapuda sicil katibi olarak çalışan H.A.A.'yı (29) suçüstü yakalamak için çalışma başlattı.
Polis, rüşvet iddalarını tespit etmek için ihbarıcı D.K'nın üzerine gizli kamera yerleştirdi. İhbarcı seri numaraları alınmış bin TL civarındaki parayla birlikte tapu müdürlüğüne gönderildi. Tapu müdürü Z.Y., müdür yardımcısı M.G. ile tapuda görevli memur H.A.A., tapu işlemlerinin hızlandırılması için rüşvet istedikleri D.K'dan seri numaraları belirlenen paraları teslim alırken gizli kamera tarafından görüntülendi.
Cumhuriyet savcısınca yürütülen soruşturmada, gizli kamera görüntülerini inceleyen polis, birkaç günce önce izne ayrılan tapu müdürü Z Y'yi memleketi Adıyaman'da, tapu müdür yardımcısı M. G. ile memur H.A.A'yı Ferizli'de gözaltına aldı.
Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan 3 zanlı, "örgütlü şekilde rüşvet almak" ve "görevi kötüye kullanmak' suçlarından Ferizli Adliyesi'ne çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*