''Sakarya'nın Karadeniz'i

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

''Sakarya'nın Karadeniz'i Foto Safari Yarışması'' sonuçlandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakarya Valiliği ve Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD), Adapazarı TSO ve Karasu Kaymakamlığı'nın katkılarıyla düzenlenen ''Sakarya'nın Karadeniz'i Foto Safari Yarışması'' sonuçlandı.

Karadeniz kıyısındaki Karasu ve Kocaali ilçelerinde iki kategoride yapılan 60 fotoğrafçının katıldığı yarışmada 'Genel Doğa' kategorisinde Cihat Köseoğlu 1., İhsan Korkut 2., İbrahim Uyar ise, 3. oldu. ''Yerel Yaşam'' kategorisinde ise Arzu Açıkel 1., Ömer Turan 2., Cahit Köseoğlu 3. oldu. Mehmet Ayaz ve Dilek Demiröz ise mansiyon ödülü aldı.

Sakarya'nın doğal güzelliğinin ve yapısının, en uygun şekilde doğa sporları ve parçalı turizm kapsamında değerlendirilebileceğini söyleyen Sakarya Valisi Nuri Okutan, Fotosafari yarışmasının ilkini, eşsiz doğa güzellikleri bulunan Sakarya'nın Karadeniz kıyılarında gerçekleştirdiklerini belirtti. Yarışmayı gelecek yıl başka bir ilçede yapacaklarını dile getiren Okutan, ''SAGÜSAD işbirliği ile doğa fotoğrafçıları ile gazeteciler fotoğraf avına çıktılar. Ancak yarışmada unutulmaz anılar yaşanmış, güzel dostluklar kurulmuş, yarışma psikolojisi yerini, ''en güzel şekilde beldeyi nasıl fotoğraf aktarırım'' düşüncesine bırakmış. Yöre halkının da güzel ev sahipliğinden ve güleryüzlü karşılamasıyla ilgili görüntü avcılarının anlattıklarından son derece memnun kaldım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious