Sakarya'da FEM, farkı fark ettirdi

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

ÖSS birincileri yine FEM'den çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya FEM Dersaneleri Genel Müdürü Bahattin Özkaya, dersane bahçesinde öğrencilerle birlikte düzenlediği basın toplantısıyla dereceleri açıkladı. Özkaya, Sakarya'da bu yıl ÖSS'ye giren yaklaşık 10 bin öğrenciden Ahmet Güneş'in Ek puan eşit ağırlık 2'de Sakarya birincisi olurken aynı zamanda Türkiye 31.si olduğunu dile getirdi. 6 puan türünde de Sakarya'da birinciliği kimseye kaptırmadıklarını belirten Özkaya, Ali Keleş isimli öğrencinin sayısal- 2'de Sakarya birincisi, Türkiye 246.'sı yine aynı öğrencinin yerleştirme puan türünde Sakarya birincisi Türkiye 283.'sü olduğunu vurguladı. Eşit Ağırlıkta-2'de Muhammet Furkan Ünsal'ın Sakarya birincisi, Türkiye 83.'sü olduğunu açıklayan Özkaya, yine aynı öğrencinin yerleştirme-2 ağırlık puan türünde Sakarya birincisi ve Türkiye 77.'si olduğunu belirtti. Son olarak Ulaş Can İnan isimli öğrencininde Sayısal -1'de Sakarya birincisi ve Türkiye 177.'si olduğunu kaydeden Özkara, başarıda emeği geçen velilere, milli eğitim camiasına, öğretmen ve idarecilere teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Eğitim ve öğretimi her türlü ticari kaygının önünde tutan bir kurum olduklarını belirten Özkaya, kurum olarak her gün başarılarını artırarak Sakarya'nın eğitimine büyük katkılar sağladıklarını iafede etti. Özkaya, şunları söyledi: "2006 ÖSS'de de başarının adı tekrar eski adıyla SED dersanesi, yeni adıyla Türkiye'de 250 şubesi bulunan Fem dersanemizdir. Özgün öğretmen kadrosu, özgün programları ve seçici dökümanlarıyla Sakarya genelinde yine başarıyı yakaladık. Yıllardır Sakarya şampiyonlarını çıkartan dersanemiz bu yılda bir başarı klasiği göstermiş oldu. Diğer arkadaşlarımızda Sakarya'da herhangi bir puan türünde ilk ona girmiş başarılı arkadaşlarımızdır."

ÖSS'de başarılı öğrencilerinden bir olan Ali Keleş'in sınav'a 2,5 ay kala ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini anlatan Özkaya, bu öğrencinin geçirdiği önemli rahatsızlığa rağmen en zor iki puan türünde de Sakarya birincisi olduğunu dile getirdi.

Keleş'in tedavisinin hala sürdüğünüde belirten Özkaya, gerek sınıf arkadaşları gerekse dershane öğretmenlerinin sınav sürecinde kendisini yanlız bırakmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious